tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 43 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam
14:20-- Schwarz14: Zdravím
21:34-- Eduard: No to si píš Krtku, pretože Maťo nám vytrel oči niečím čo nemáme a asi v týchto zemepisných šírkach asi mať ani nebudeme! Nie že by to bol celosvetový objav, ale potešilo by keby sme mali.

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

'
Libor

Libor

 
Stručné shrnutí profilu:
 
ParametrHodnota
Jméno:Libor
Alias (Nick)libi.holan
Registrován na BOOMBOX.sk od:12.8.2011
Bydliště / Kraj:Frýdek Místek / Moravskoslezský kraj
Stát:Česká Republika 
Rok narození:1966
Zaměření:Boomboxy, písničky - disco 80. let
Datum zařazení do vizitek:23.2.2013
Počet exponátů v domácí sbírce:25 / Stav v únoru 2013
E-mail: JLIB_HTML_CLOAKING

Kdo já vlastně jsem?

Chtěl bych se představit, jmenuji se Libor a tady tomuto koníčku jsem se začal věnovat asi tak před 6 lety, když jsem na internetu objevil jedny stránky s velkou sbírkou radiomagnetofonů (boomboxy) a byl jsem tak nadšený a uchvácený krásnymi stroji, že jsem se rozhodl, věnovat se radiomagnetofomům z 80 let.

V té době jsem vlastnil již dva kusy radiomagnetofonů, a tak jsem začal sbírku rozšiřovat.

Má sbírka obsahuje asi 25 kusů, plně funkčních radiomagnetofonů, né každý kousek byl funkční, ale po důkladném vyčištění, seřízení a nutných opravách jsou rádia provozu schopná.

Jelikož typů radií je docela hodně, zaměřil jsem se na určité značky, JVC, SANYO, FAIR MATE-ASAHI, poslední zmíněná je jedna firma, ale s dvěmi názvy, jeden určený pro evropský trh.

K radiím patří kazety a skladby, které sbírám již od svých 20 let. Kazety originál balené z 80 let a nahrané a to jen italo disco 80´s.


Tady bych chtěl představit některé rádia z mé sbírky:

TOSHIBA TR-8000S

Krásný malý přenosný radiomagnetofon,napájení 12 V buď přes trafo nebo 8 ks baterií.jednoduchý model velice atraktivní a výborně poslechově hrající,tuner.MW,SW,FM-88 až108MHz velice citlivý.Funkce: mono-stereo,tone,balance,led.indikátor.Rozměry:d-v-h,340-165-70 mm.


SANYO M7740L

Jedná se o malý přenosný radiomagnetofon se šesti reproduktory,napájení 9 V buď přes trafo nebo 6 bateriemi,tuner-LW,MW,SW,FM-jen východní norma.Funkce:mono-stereo,normal-CrO2-metal,tone,balance,6speaker,led.indikace.Rozměry:d-v-h,445-120-110 mm.


SANYO MWS400K

Velice pěkný  mini double radiomagnetofon se čtyřmi reproduktory,tuner-MW,SW1,SW2,FM-88 až 108 MHz velice citlivý.Funkce:mono-stereo,tone,balance,synchro start,napájení 220 V nebo 6 baterií.Docela povedený kousek,rozměry:d-v-h,460-105-100 mm.


SANYO M-W22K

Jedná se jednoduchý přenosný radiomagnetofon dvou kazetový.Provedení stříbrné,tuner -velni pěkně ladí pěkná citlivost,oba kazeťáky jdou pěkně, zvuk není nic zvláštního,Funkce:synchro dubing,balance,tone,mono-stereo,led indikátor.Jednoduchý model,ale velice krásný.


SANYO M-V40K

Jedná se taky o jednoduchý model malého přenosného radiomagnetofonu nevyniká nijak zvláštními funkcemi,ale je velice pěkně řešený.jednoduchá kaz.mechanika,mono-stereo,mormal-Cro2-metal,balance,dolaďování tuneru,led.indikátor jak u většiny modelu firmy Sanyo.Malý,ale pěkný.


SANYO C 20

Jedná se o přenosný mini systém s vestavěným gramofonem,celé sestava obsahuje tuner-velice citlivý FM,SV1,SV2,MV,kaz.mechanika-tvrzená hlava a gramofon,který po spuštění automatický vyjede a po vložení gram. desky zajede po poloviny.Po spuštění najede přenoska buď na LP nebo singl.Funkce:5graphic equalizer,dollby NR,filtr,balance,váha něco přes 15 kg.


SANYO C 5

Přenosný radiomagnetofon Sanyo C-5 patří mezi přenosné mini komponenty,tedy lze jej rozdělit na dvě části(deck a receiver).C-5 je v krásném stříbrném provedení,disponuje -5graphic egualizer,dollby NR,AMSS-autotické vyhledávání skladeb,elektromagnetické spínaní u kaz.mechaniky,tvrzené hlavy.Myslím že málo viděný model dosti podobný u nás velice oblíbený Sanyo C-4.


SANYO M-V45K

Tady bych vám rád ukázal, v jakém "nálezném" stavu se nacházejí některé radiomagnetofony, a kolik potom musíme vynaložit práce, abychom jich dostali do stavu, alespoň se přibližujícímu tomu původnímu.

Tento radiomagnetofon jsem dostal od jednoho silného kuřáka před dvěma lety. Tři dny jsem ho čistil, abych z něj dostal ten silný zápach a žlutou barvu. Bylo třeba vyměnit řemínky a další drobnosti. Na spodním obrázku je konečný stav po vyčištění. Jedná se o model firmy SANYO M-V45K, jednoduchý model na jednu kazetu se systémem AMSS (vyhledávání písniček), 5 band graphic equalizer, normal-metal, stereo-mono a fine tuning dolaďování rádia.
Jednoduchý model s pěkným zvukem.


SANYO M-W25L

Krásný a docela těžký jezevčík od Japonské firmy.

Tento model jsem koupil na inzerát, asi tak před třemi roky. Byl velmi dobře zachovalý, viz foto. Po vyčistění a opravě se podařilo sice zprovoznit jenom jednu kazetovou mechaniku. Ta druhá je bohužel po smrti. Nějaký dobrý kutil, který tomu asi velmi dobře rozuměl to opravoval, a výsledek? Kazetová mechanika B = K.O.! Podařilo se mi alespoň zprovoznit tu jednu.
Miluji tyhle amatérské odborníky...
Musím říct, že je to krasavec s váhou 7kg, doubledeck, led indikátor, systém AMSS (vyhledávání skladeb, až tři za sebou), normal-CrO2-metal na každou kazetu zvlášť, balance, bass, treble a dolaďování rádia.
Super mašinka!


FISHER SC-300

Velmi ojedinělý Japonský jezevčík.

Když jsem začínal sbírat boomboxy, tento model se mi velice líbil a chtěl jsem ho jednou mít ve své sbírce, až před rokem jsem ho dostal od jiného sběratele, i když není úplně dokonalý, chybí mu klávesnice (keyboard), ale na druhou stranu jsem rád, že jsem ho sehnal. Má úctihodné rozměry:d-75š-18v-18cm, funkce:metal-normal, dolby NR, mono-stereo, tone, balance. Originální klavesnice jde připojít k radiu a je možnost hrát do skladby vlastní melodie. Tento model je bráška od modelu SANYO KBX-7.


ASAHI RD-800

Jedná se o malý přenosný radiomagnetofon,napájení  220 V nebo 6 ks baterií,tuner:SW,MW,LW,FM-88 až 104 MHz velice citlivý.Funkce:mono-stereo-stereo wde,normal-Cro2,tone,balance,led.indikace jak na tuner tak na kazetu.rozměry.d-v-h,410-145-80 mm.


FAIR MATE, ASAHI RD-830

Jedná se o stejný model, ale pro Evropu byl dovážen pod názvem ASAHI.

Myslím, že tento model nemusím ani moc představovat. Jak jsem psal na začátku, jedná se o jednu značku se dvěma názvy. FAIR MATE a ASAHI. Právě model ASAHI vlastnil v 80. letech můj kamarád a musím říct, že v té době to byla pořadná mašina. Dřevěné bedýnky tomuto modelu dávají krásný hutný zvuk a hlavně, po sepnutí funkce loudnes je zvuk ještě dynamičnější. Kde se na něj hrabaly modely jako třeba SHARP GF-800, 939, nebo 940. Svých krásných přenosných 10 kg jde opravdu znát když ho někde přenášite. Jediná věc, co mi u tohoto modelu schází je vyhledavání skladeb. Poslední model na fotu 3 se teprve dáva dohromady. Chybí mu originální bedna a madlo. Pokud se nesežene, zůstane dřevěné. Myslím, že kdo ho vlastní ví, o čem je řeč.


AIWA CA-R80

Docela povedený kousek od firmy AIWA, podařilo se mi ho sehnat před rokem. Byl ve velmi zachovalém stavu, nemusela se dělat žádná větší oprava, když nepočítám výměnu řemínku a vyčištění. Hraje velmi slušně po sepnutí tlačítka GRAPHIC EQ je zvuk dynamičtější. K tomu 5-ti pásmový grafický ekvalizér, balance, dolby NR, auto reverse a tuner mono-stereo. Velmi citlivý tuner se nevidí tak často u těchto přenosných radiomagnetofonů. Myslím si že je to dosti ojedinělý model, s váhou 7,5 kg.


PHILIPS D 8803

Získal jsem ho na okraji Prahy, jeden spoluobčan ho právě vyhazoval do tříděného odpadu. Slovo dalo slovo a Philips změnil majitele. Byl v hodně žalostném stavu, chybí madlo, kryt baterií a přepínače, které na obrázku nejsou. Vlastním je, ale jsou zlomené. Po otevření zadního krytu se ne stůl vysypala hlína a dva malí šneci, s údivem jsem koukal, kde se tam vzali. Dnes je Philips vyčištěn, po výměně řemínků, seřízený a musím uznat, že krásně hraje. Ještě vychytám pár detailů a bude OK. Funkce: mono-stereo-prostorové stereo, dolby NR, normal-CrO2-metal, dvoukanálový led indikátor, digitální tuner, hodiny, time, atd. Ostatní věci zatím ani nevím, na co slouží.


JVC PC-R11L

Jedná se o přenosný mini systém uvedený na trh v roce 1984.

Jeden z mála radiomagnetofonů, do kterého jsem skoro nemusel zasahovat, to znamená stačilo nahodit spadlou řemenici a trochu ho vyčistit. Dlouho se mi ho nedařilo sehnat, jedná se o docela  žádaný kousek. Jako každý z těchto nimi systému i JVC PC-11 vlastní dřevěné repro bedny s keramickými reproduktory a musím uznat, že zvuk je to parádní. Jediné co postrádám, je systém LOUDNESS. Další funkce: 5 graphic ekvalizér, dolby systém NR, normal-CrO2-metal, balance a systém ARNS (vyhledávání skladeb). Tuner s rozsahem FM 88-108 MHz hraje skvělé a ladění stanic je výborné. Tenhle mazlíček s váhou okolo 10 kg se občas pořádně pronese.


JVC PC-100

Mini systém od japonské firmy s odnímatelným walkmanem.
Tento model jsem sháněl dlouhých šest let, až nedávno se mi ho podařilo sehnat na Slovensku. Jedná se o mini přenosný systém s oddělitelným walkmanem. Celý mini systém není nijak velký, až jsem byl sám překvapený jak je malý, ale zato co se týče hudební stránky, velmi dobrý. Walkman po stisknutí tlačítka jde lehce odejmout a po vložení baterií funguje jako kterýkoliv walkman. Pro vložení do systému stačí walkman nasunout na dva kolíky a prstem zatlačit, až sám zacvakne.
ŠxVxH: 349 x 146 x 95 mm, Rádio: FM: 88 - 108 MHz, AM: 540 - 1600 kHz, SW1: 2,3 - 7,0 MHz, SW2: 7,0 - 22 MHz, Dolby NR, AUX IN terminals: RCA (CINCH), odnímatelné reproduktory, 16 W, vyrobený v Japonsku.

   

ASAHI RD-818

Velmi jednoduchý malý jezevčík někdy ze začátku 80 let. S tunerem v rozmezí FM-66-73,5 MHz. Minimální funkce,metal-CrO2,normal,tone. Rozměry d-44,v-13,š-12cm.Velmi stěží se dá sehnat, dostal jsem ho od jednoho sběratele. Je v perfektním stavu, vypadá, že snad ani nebyl používaný.


JVC PC 5L P-Compo

Klasika v přenosných, mini systému, je poskládán ze tři komponentu, tuner, zesilovač a deck. Není zrovna v dobré kondici, co se týče vizuální stránky, za to mechanicky hraje výborně. Dřevěné bedny mají výborný zvuk. Velmi citlivý tuner s možnosti dolaďování. Deck hraje skvělé, elektromagnetické ovládáni dotykové, funkce: metal,CrO2,normal,loudness,dolby B, super ANSR-redukce šumu, LED ukazatel volby, mono-stereo. Zesilovač 2x15W výstup. Jak je patrné byl hodně používaný, vyšoupaný plast na horní straně tuneru, chybí uchycení obou beden a hlavně madlo celý základ radia. Ve své době to musel být skvělý mini systém. Váha 13 kg, rozměry d-54,v-22,h-20 cm.


Na závěr této malé edice vám chci poděkovat, že jste došli až sem a jestli se vám něco z těchto radiomagnetofonů líbilo, tak jsem velice rád. Kdyby Vás cokoliv zajímalo a bude v mých silách vám na to odpovědět, napište. Pokud to půjde, určitě se v budoucnu podělím s vámi o další zajímavé boomboxy ze své sbírky. Ještě na závěr, pokud by měl někdo zajímavou nabídku, pište.

S pozdravem

Libi

Späť na vizitkár Our BOOMBOXERS

© Eduard, www.boombox.sk

Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -