tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 178 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Články

Napísal: Eduard
'
Libor

Libor

 
Stručné shrnutí profilu:
 
ParametrHodnota
Jméno:Libor
Alias (Nick)libi.holan
Registrován na BOOMBOX.sk od:12.8.2011
Bydliště / Kraj:Frýdek Místek / Moravskoslezský kraj
Stát:Česká Republika 
Rok narození:1966
Zaměření:Boomboxy, písničky - disco 80. let
Datum zařazení do vizitek:23.2.2013
Počet exponátů v domácí sbírce:25 / Stav v únoru 2013
E-mail: JLIB_HTML_CLOAKING

Kdo já vlastně jsem?

Chtěl bych se představit, jmenuji se Libor a tady tomuto koníčku jsem se začal věnovat asi tak před 6 lety, když jsem na internetu objevil jedny stránky s velkou sbírkou radiomagnetofonů (boomboxy) a byl jsem tak nadšený a uchvácený krásnymi stroji, že jsem se rozhodl, věnovat se radiomagnetofomům z 80 let.

V té době jsem vlastnil již dva kusy radiomagnetofonů, a tak jsem začal sbírku rozšiřovat.

Má sbírka obsahuje asi 25 kusů, plně funkčních radiomagnetofonů, né každý kousek byl funkční, ale po důkladném vyčištění, seřízení a nutných opravách jsou rádia provozu schopná.

Jelikož typů radií je docela hodně, zaměřil jsem se na určité značky, JVC, SANYO, FAIR MATE-ASAHI, poslední zmíněná je jedna firma, ale s dvěmi názvy, jeden určený pro evropský trh.

K radiím patří kazety a skladby, které sbírám již od svých 20 let. Kazety originál balené z 80 let a nahrané a to jen italo disco 80´s.


Tady bych chtěl představit některé rádia z mé sbírky:

TOSHIBA TR-8000S

Krásný malý přenosný radiomagnetofon,napájení 12 V buď přes trafo nebo 8 ks baterií.jednoduchý model velice atraktivní a výborně poslechově hrající,tuner.MW,SW,FM-88 až108MHz velice citlivý.Funkce: mono-stereo,tone,balance,led.indikátor.Rozměry:d-v-h,340-165-70 mm.


SANYO M7740L

Jedná se o malý přenosný radiomagnetofon se šesti reproduktory,napájení 9 V buď přes trafo nebo 6 bateriemi,tuner-LW,MW,SW,FM-jen východní norma.Funkce:mono-stereo,normal-CrO2-metal,tone,balance,6speaker,led.indikace.Rozměry:d-v-h,445-120-110 mm.


SANYO MWS400K

Velice pěkný  mini double radiomagnetofon se čtyřmi reproduktory,tuner-MW,SW1,SW2,FM-88 až 108 MHz velice citlivý.Funkce:mono-stereo,tone,balance,synchro start,napájení 220 V nebo 6 baterií.Docela povedený kousek,rozměry:d-v-h,460-105-100 mm.


SANYO M-W22K

Jedná se jednoduchý přenosný radiomagnetofon dvou kazetový.Provedení stříbrné,tuner -velni pěkně ladí pěkná citlivost,oba kazeťáky jdou pěkně, zvuk není nic zvláštního,Funkce:synchro dubing,balance,tone,mono-stereo,led indikátor.Jednoduchý model,ale velice krásný.


SANYO M-V40K

Jedná se taky o jednoduchý model malého přenosného radiomagnetofonu nevyniká nijak zvláštními funkcemi,ale je velice pěkně řešený.jednoduchá kaz.mechanika,mono-stereo,mormal-Cro2-metal,balance,dolaďování tuneru,led.indikátor jak u většiny modelu firmy Sanyo.Malý,ale pěkný.


SANYO C 20

Jedná se o přenosný mini systém s vestavěným gramofonem,celé sestava obsahuje tuner-velice citlivý FM,SV1,SV2,MV,kaz.mechanika-tvrzená hlava a gramofon,který po spuštění automatický vyjede a po vložení gram. desky zajede po poloviny.Po spuštění najede přenoska buď na LP nebo singl.Funkce:5graphic equalizer,dollby NR,filtr,balance,váha něco přes 15 kg.


SANYO C 5

Přenosný radiomagnetofon Sanyo C-5 patří mezi přenosné mini komponenty,tedy lze jej rozdělit na dvě části(deck a receiver).C-5 je v krásném stříbrném provedení,disponuje -5graphic egualizer,dollby NR,AMSS-autotické vyhledávání skladeb,elektromagnetické spínaní u kaz.mechaniky,tvrzené hlavy.Myslím že málo viděný model dosti podobný u nás velice oblíbený Sanyo C-4.


SANYO M-V45K

Tady bych vám rád ukázal, v jakém "nálezném" stavu se nacházejí některé radiomagnetofony, a kolik potom musíme vynaložit práce, abychom jich dostali do stavu, alespoň se přibližujícímu tomu původnímu.

Tento radiomagnetofon jsem dostal od jednoho silného kuřáka před dvěma lety. Tři dny jsem ho čistil, abych z něj dostal ten silný zápach a žlutou barvu. Bylo třeba vyměnit řemínky a další drobnosti. Na spodním obrázku je konečný stav po vyčištění. Jedná se o model firmy SANYO M-V45K, jednoduchý model na jednu kazetu se systémem AMSS (vyhledávání písniček), 5 band graphic equalizer, normal-metal, stereo-mono a fine tuning dolaďování rádia.
Jednoduchý model s pěkným zvukem.


SANYO M-W25L

Krásný a docela těžký jezevčík od Japonské firmy.

Tento model jsem koupil na inzerát, asi tak před třemi roky. Byl velmi dobře zachovalý, viz foto. Po vyčistění a opravě se podařilo sice zprovoznit jenom jednu kazetovou mechaniku. Ta druhá je bohužel po smrti. Nějaký dobrý kutil, který tomu asi velmi dobře rozuměl to opravoval, a výsledek? Kazetová mechanika B = K.O.! Podařilo se mi alespoň zprovoznit tu jednu.
Miluji tyhle amatérské odborníky...
Musím říct, že je to krasavec s váhou 7kg, doubledeck, led indikátor, systém AMSS (vyhledávání skladeb, až tři za sebou), normal-CrO2-metal na každou kazetu zvlášť, balance, bass, treble a dolaďování rádia.
Super mašinka!


FISHER SC-300

Velmi ojedinělý Japonský jezevčík.

Když jsem začínal sbírat boomboxy, tento model se mi velice líbil a chtěl jsem ho jednou mít ve své sbírce, až před rokem jsem ho dostal od jiného sběratele, i když není úplně dokonalý, chybí mu klávesnice (keyboard), ale na druhou stranu jsem rád, že jsem ho sehnal. Má úctihodné rozměry:d-75š-18v-18cm, funkce:metal-normal, dolby NR, mono-stereo, tone, balance. Originální klavesnice jde připojít k radiu a je možnost hrát do skladby vlastní melodie. Tento model je bráška od modelu SANYO KBX-7.


ASAHI RD-800

Jedná se o malý přenosný radiomagnetofon,napájení  220 V nebo 6 ks baterií,tuner:SW,MW,LW,FM-88 až 104 MHz velice citlivý.Funkce:mono-stereo-stereo wde,normal-Cro2,tone,balance,led.indikace jak na tuner tak na kazetu.rozměry.d-v-h,410-145-80 mm.


FAIR MATE, ASAHI RD-830

Jedná se o stejný model, ale pro Evropu byl dovážen pod názvem ASAHI.

Myslím, že tento model nemusím ani moc představovat. Jak jsem psal na začátku, jedná se o jednu značku se dvěma názvy. FAIR MATE a ASAHI. Právě model ASAHI vlastnil v 80. letech můj kamarád a musím říct, že v té době to byla pořadná mašina. Dřevěné bedýnky tomuto modelu dávají krásný hutný zvuk a hlavně, po sepnutí funkce loudnes je zvuk ještě dynamičnější. Kde se na něj hrabaly modely jako třeba SHARP GF-800, 939, nebo 940. Svých krásných přenosných 10 kg jde opravdu znát když ho někde přenášite. Jediná věc, co mi u tohoto modelu schází je vyhledavání skladeb. Poslední model na fotu 3 se teprve dáva dohromady. Chybí mu originální bedna a madlo. Pokud se nesežene, zůstane dřevěné. Myslím, že kdo ho vlastní ví, o čem je řeč.


AIWA CA-R80

Docela povedený kousek od firmy AIWA, podařilo se mi ho sehnat před rokem. Byl ve velmi zachovalém stavu, nemusela se dělat žádná větší oprava, když nepočítám výměnu řemínku a vyčištění. Hraje velmi slušně po sepnutí tlačítka GRAPHIC EQ je zvuk dynamičtější. K tomu 5-ti pásmový grafický ekvalizér, balance, dolby NR, auto reverse a tuner mono-stereo. Velmi citlivý tuner se nevidí tak často u těchto přenosných radiomagnetofonů. Myslím si že je to dosti ojedinělý model, s váhou 7,5 kg.


PHILIPS D 8803

Získal jsem ho na okraji Prahy, jeden spoluobčan ho právě vyhazoval do tříděného odpadu. Slovo dalo slovo a Philips změnil majitele. Byl v hodně žalostném stavu, chybí madlo, kryt baterií a přepínače, které na obrázku nejsou. Vlastním je, ale jsou zlomené. Po otevření zadního krytu se ne stůl vysypala hlína a dva malí šneci, s údivem jsem koukal, kde se tam vzali. Dnes je Philips vyčištěn, po výměně řemínků, seřízený a musím uznat, že krásně hraje. Ještě vychytám pár detailů a bude OK. Funkce: mono-stereo-prostorové stereo, dolby NR, normal-CrO2-metal, dvoukanálový led indikátor, digitální tuner, hodiny, time, atd. Ostatní věci zatím ani nevím, na co slouží.


JVC PC-R11L

Jedná se o přenosný mini systém uvedený na trh v roce 1984.

Jeden z mála radiomagnetofonů, do kterého jsem skoro nemusel zasahovat, to znamená stačilo nahodit spadlou řemenici a trochu ho vyčistit. Dlouho se mi ho nedařilo sehnat, jedná se o docela  žádaný kousek. Jako každý z těchto nimi systému i JVC PC-11 vlastní dřevěné repro bedny s keramickými reproduktory a musím uznat, že zvuk je to parádní. Jediné co postrádám, je systém LOUDNESS. Další funkce: 5 graphic ekvalizér, dolby systém NR, normal-CrO2-metal, balance a systém ARNS (vyhledávání skladeb). Tuner s rozsahem FM 88-108 MHz hraje skvělé a ladění stanic je výborné. Tenhle mazlíček s váhou okolo 10 kg se občas pořádně pronese.


JVC PC-100

Mini systém od japonské firmy s odnímatelným walkmanem.
Tento model jsem sháněl dlouhých šest let, až nedávno se mi ho podařilo sehnat na Slovensku. Jedná se o mini přenosný systém s oddělitelným walkmanem. Celý mini systém není nijak velký, až jsem byl sám překvapený jak je malý, ale zato co se týče hudební stránky, velmi dobrý. Walkman po stisknutí tlačítka jde lehce odejmout a po vložení baterií funguje jako kterýkoliv walkman. Pro vložení do systému stačí walkman nasunout na dva kolíky a prstem zatlačit, až sám zacvakne.
ŠxVxH: 349 x 146 x 95 mm, Rádio: FM: 88 - 108 MHz, AM: 540 - 1600 kHz, SW1: 2,3 - 7,0 MHz, SW2: 7,0 - 22 MHz, Dolby NR, AUX IN terminals: RCA (CINCH), odnímatelné reproduktory, 16 W, vyrobený v Japonsku.

   

ASAHI RD-818

Velmi jednoduchý malý jezevčík někdy ze začátku 80 let. S tunerem v rozmezí FM-66-73,5 MHz. Minimální funkce,metal-CrO2,normal,tone. Rozměry d-44,v-13,š-12cm.Velmi stěží se dá sehnat, dostal jsem ho od jednoho sběratele. Je v perfektním stavu, vypadá, že snad ani nebyl používaný.


JVC PC 5L P-Compo

Klasika v přenosných, mini systému, je poskládán ze tři komponentu, tuner, zesilovač a deck. Není zrovna v dobré kondici, co se týče vizuální stránky, za to mechanicky hraje výborně. Dřevěné bedny mají výborný zvuk. Velmi citlivý tuner s možnosti dolaďování. Deck hraje skvělé, elektromagnetické ovládáni dotykové, funkce: metal,CrO2,normal,loudness,dolby B, super ANSR-redukce šumu, LED ukazatel volby, mono-stereo. Zesilovač 2x15W výstup. Jak je patrné byl hodně používaný, vyšoupaný plast na horní straně tuneru, chybí uchycení obou beden a hlavně madlo celý základ radia. Ve své době to musel být skvělý mini systém. Váha 13 kg, rozměry d-54,v-22,h-20 cm.


Na závěr této malé edice vám chci poděkovat, že jste došli až sem a jestli se vám něco z těchto radiomagnetofonů líbilo, tak jsem velice rád. Kdyby Vás cokoliv zajímalo a bude v mých silách vám na to odpovědět, napište. Pokud to půjde, určitě se v budoucnu podělím s vámi o další zajímavé boomboxy ze své sbírky. Ještě na závěr, pokud by měl někdo zajímavou nabídku, pište.

S pozdravem

Libi

Späť na vizitkár Our BOOMBOXERS

© Eduard, www.boombox.sk

Všetky práva vyhradené! All rights reserved!
| + -