tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 33 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O
20:53-- PotPalo: Tak ja práve niečo vyrábam, ale nesúvisí to s boomboxami, tak radšej mlčím.
16:40-- Schwarz14: Nikto nič???
16:33-- Schwarz14: ????
16:33-- Schwarz14: ty vole čo je tu také ticho :D :D :D :D :D ___
4:13-- PotPalo: mrk. áááá, nič nové.
23:50-- PotPalo: Ja sem občas mrknem. A neodhlasujem sa, tak to tu asi straší... :D
20:15-- Eduard: .. a ja že už sem nikto nechodí. No veď aj načo? ...
20:15-- Eduard: Ty tu čo robíš PotPalo??
9:56-- Eduard: Tak! To je presne to, čo kto nezažil, nevie! :P
11:05-- PotPalo: To môžem potvrdiť. Po poslednom upratovaní neviem nájsť nejaké veci, ktoré som predtým presne vedel, kde v tom bordeli sú.
10:50-- Eduard: Palino, také blbé otázky, veď vieš ako to vyzerá u mňa doma. Nemám čas na nič a na tej motorke sa nie a nie zabiť. Ale nie, opustila ma vášeň a kým si nedám dom do poriadku po tých vyjebaných lemploch čo mi pred piatimi rokmi robili rekonštrukciu, tak si asi moc neškrtnem s boomboxami. Tá veľká bordel kopa na mojom stole je odstrašujúca, ale ani omylom si na nej neurobím poriadok. Takto v tej kope vždy nájdem čo potrebujem. Mám skúsenosť, že akonáhle niečo čo bolo na jednom mieste odložím na poriadok niekam, stratí sa to v análoch priestoru a už to nedokážem nájsť.
2:17-- PotPalo: Prečo sa nič nedeje? Takto sa dejiny nepíšu...
23:29-- Eduard: Zdravím Štefan! Ďakujem za prianie. Nuž čo, o záhradku sa moc asi nestarám, už sem asi nechodí toľko ľudí. A som tak lenivý, že sa mi ani nechce pozrieť akú mám návštevnosť... :-)
8:22-- Štefan : Zdravím všetkých,hlavne Eduarda má dnes meniny.Tak všetko najlepšie k meninám,aj keď niektorý to majú na háku. Keď som sem po dlhšej pauze zavítal,tak mám prosbu, zháňam schému na Školský Generátor SP-001 výrobca Tesla Lanškroun,na nete ani prd len obrázky.Pomohli by chalani z Čiech ktorý by mohli poznať niekoho z tej oblasti.Ďakujem .
20:04-- Eduard: Chalani ďakujem, článok o JVC RC-646L som mierne zredukoval na základe vašich podnetov. Ďakujem.
19:54-- Eduard: Ahojte, bol napadnutý server a moju stránko uvyhadzovalo, že obsahuje vírus. Ak také niečo v budúcnosti bude, prosím vás, dajte mi o tom vedieť. Nič deštruktívne, iba to zaťažovalo počítače.
21:55-- Eduard: Ďakujem teda za informácie, trošku zrevidujem ten článok keď už je to tam tak všetko rozpísané.
21:54-- Eduard: Čaute všetci! Ďakujem za pripomienky, určite ich zakomponujem do článku. Som v osledné dni dosť rozhádzaný pretože doma máme zase bojisko a chcel som mať článok už bezodkladne vonku. Nechcelo sa mi do detailov zaoberať vyhľadávaním skladieb a aj som sa pokúšal študovať ten návod na vyhľadávanie, ale nechal som to na čitateľoch ako si poradia. Krtek, dík za postreh, áno, pred kúpoukazeťáku som bol informovaný, že sú tam vymenené kondenzátory a to som tm zabudol uviesť. Zajtra to určite napravím! Čo sa týka hudby 70. rokov, to by som bral, ja si púšťam 80-ky na kazeťáku a to neni ono. Asi budem musieť vytiahnuť fakt nejaké klasické funky 70. rokov, ale asi ani to nebude ono. Tak potom bude buď Zeppelin, alebo Purple...
Tie nápisy nechápem ani ja, ale nech sa k tomu tu vyjadrí Maťo. Akože fakt, je to frajer|!
20:30-- Martin z K: Ešte má 646tka funkciu aj Rewind auto play, Pri vypnutom skenovaní a zatlačení play a rew, sa páska pretoči na začiatok a pustí sa play.
20:27-- Martin z K: Ahoj Edo, parádny článok:))) Ako píše krtek, tá LED v strede má funkciu okrem indikácie pauzy,ked svieti aj pri vyhľadávaní skladieb, ked stlačíš pauzu, tak nájde až nasledujúcu skladbu.Potom sa pauza uvolní. Po opätovnom stlačení znovu vyhľadáva až nasledujúcu skladbu.
18:09-- krtek: Ahoj, web mi funguje a ani antivir už ho nepovažuje za hrozbu :)
Článek o JVC jsem právě dočetl a mám k němu pár poznámek. LED pauzy není jenom pro estetiku, ale proto, že pauza má funkci tlačítka -2- při vyhledávání skladeb. Je to zajímavý řešení a stojí za zmínku. Další věc, všiml jsem si vyměněných kondenzátorů. To je tvoje práce, nebo už to tak bylo? Jak popisuješ kvalitu zvuku, tak mu to evidentně nijak nepomohlo. Mě to hraje ploše i s původníma kondíkama, nicméně nesmíme zapomínat, že stroj je optimalizovaný na hudbu 70. let a tu reprodukuje celkem slušně. Jo a ty nápisy navrchu jsou fakt opravovaný? Tomu se mi nechce věřit. Maťo má tiskárnu na kazeťáky?? :|
8:37-- Eduard: Opravil som skripty v niektorých článkoch a už mne to otvára okamžite. V zdrojovom kóde je toľko bordelu, ani neviem kde sa to tam berie, ale je to daň za všetky facebookové panely a iné chobotiny, ktoré keď sa naseriem vyhádžem odtiaľto :-)
21:12-- Eduard: Čaute, je tu niekto??? Prosím Vás, mohli by ste mi sem na chat napísať, či nemáte problém s načítaním stránnk, napríklad Our Boomboxers? Mne sa to zastaví na nejakom Facebooku a authedmin.eu a stránka nabehne až po hodnej chvíli. Ďakujem.
20:24-- Martin z K: Pozdravujem všetkých priaznivcov krásnych a kvalitných strojov. Budem sa snažiť tu dať čo najskôr tie moje raritky čo mám.
14:21-- Schwarz14: Neviem či som sa už pýtal ale neviete niekto alebo prípadnr nevlastníte rádiomagnetofón s gramofónom Sharp VZ 2500?Len tak pre zaujímavosť sa pýtam
14:20-- Schwarz14: Zdravím
21:34-- Eduard: No to si píš Krtku, pretože Maťo nám vytrel oči niečím čo nemáme a asi v týchto zemepisných šírkach asi mať ani nebudeme! Nie že by to bol celosvetový objav, ale potešilo by keby sme mali.

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Prvý zápis

'

25.3.2011

Prvý zápis, alebo vitajte na našej novej stránke!

Všetko prvé je prvé, tak isto ako tento zápis. Možno sa natíska aj prvá otázka, čo bude úlohou zápisníka? K odpovedi prídete neskôr, stačí keď budete čítať ďalej... 

Takže konečne tu máme nový web, na ktorom sme sa niekedy narobili, niekedy natrápili, niekedy sme si hovorili, že to snáď ani nedotiahneme. Vieme všetci veľmi dobre, že tak ako nikto nie je dokonalý, tak nič nemôže fungovať bez problémov. Samozrejme nebudeme tu robiť chybový výpis polien, ktoré nám virtuálny svet servrov hádzal pod nohy. Obávam sa, že by ste si k tomu museli dať do mikrovlnky vybúchať popcorn a zapiť pol litrom PEPSI. Stručne vás oboznámime iba s tým, o čom to tu je a čo tu nájdete nové, a v porovnaní so starou stránkou zmenené. Takže o čom to tu je?

Celá stránka je postavená na veľmi kreatívnom, v podstate bez obmedzení voľne šíriteľnom redakčnom systéme Joomla!. Začínali sme s verziou 1.6, avšak čo čert nechcel, resp hackeri chceli, o pár dní už vyšla kritická bezpečnostná záplata 1.6.1, ktorá nám poriadne zamiešala kartami a veci, ktoré fungovali v starej verzii 1.6 boli polofunkčné a vykazovali rôzne anomálie. Bola to daň za to, že sme rovno začali robiť s ešte riadne neprevetranou verziou 1.6 a neostali predpotopne na verzii 1.5. Bol by to však krok späť, takže sme sa podvolili modernému trendu.
Čo sa týka domény, všimol som si, že sa uvoľnila, tak som využil situáciu a kúpil exkluzívnu - boombox.sk. Znie to lepšie. No a keďže nám už ochranné krídla ani prednastavené vzory šablón neponúka žiaden poskytovateľ webpriestoru ako doteraz, všetko si musíme robiť sami. Chvíľu to trvalo, než sme sa v problematike tvorby webu zorientovali. Moment, bolo by nesprávne, keby som v tejto problematike používal viac množné číslo, pretože technickú stránku webdizajnu pevne vzala do rúk moja manželka Petra, bez ktorej by grafická stránka diela vôbec nefungovala. Ja som bol iba v úlohe big bossa, ktorý povedal, chcem tam také logo, malo by to byť na takom podklade, farba by mohla byť tá a tá, chcem tam tieto záložky, a ten stĺpec by sa mohol posunúť viac doľava, prečo to nejde? Veď podľa mňa to je normálne, skús to nejak spraviť, bez toho je to nuda a vyzerá to nah**no.... Tak toto boli naše konverzácie posledné týždne. Prichádzali sme z práce domov, pri jedení sme rozdelili strategické plány kto bude čo robiť v ten ktorý deň a dva počítače šli hlboko do noci. Ja som špekuloval nad duchovnou stránkou veci, a Petra zúrila nad tým, prečo jej tá blbá lišta nejde zasadiť pod logo, keď to včera ešte šlapalo....
Takže takto vznikal web. Ako však vidíte, všetko už funguje. Dokonca aj hluchý priestor, ktorý sa nachádzal vedľa loga stránky smerom doprava bol vyrobený tento týždeň za dva večery, resp. noci aj s fotením a grafickými úpravami! Celú dobu sme pri tvorbe stránky rozmýšľali aké záhlavie vlastne stránka bude mať, až padlo rozhodnutie a je hotovo! Sme hrdí na to, že sme nemuseli kradnúť obrázky z netu a "požičiavať" si nejaké free kliparty na uskutočnenie nášho zámeru.
Stránka bola testovaná na rôznych prehliadačoch z rôznych počítačov a optimalizovaná na 1200-vku šírku, pretože podľa prieskumov, rozlíšenie 1024 už používal málokto z našich návštevníkov. Týmto Vás zároveň chceme požiadať, ak by sa vyskytli v prehliadaní stránky nejaké nedostatky, nekorektné zobrazovania, alebo iné technické nezvyklosti, kontaktujte nás emailom, alebo pomocou formulára so základnými informáciami, aký sa vyskytuje problém, kde (link) a info o vás (verzia prehliadača, rozlíšenie obrazovky, číslo topánok, počet neospravedlnených hodín na základnej škole...) a ak bude v našich silách, problém sa budeme snažiť odstrániť.
Obsahovo sa tiež stránka zmenila, prezentácia obrázkov funguje trošku inak, v sekcii Fórum je stará Náveštevná kniha z boombox.wbl.sk a staré príspevky z fóra wbl.sk boli tiež prenesené do jednej témy na tomto webe, aby ste si mohli nájsť čo by ste potrebovali. Prenesenie nebolo vôbec jednoduché, Petra to robila ručne a odnieslo si to občas aj nadmerné padanie vlasov, pretože sa neprenášalo formou exportu, pomocou nejakého programu. Prečo? NA TOTO PROGRAM JEDNODUCHO NIE JE. To by bolo veeeľmi jednoduché!  
Vyhodil som Anketu o najobľúbenejší exponát, je zbytočná, konečne môžete podporiť rating jednotlivých exponátov ako komentárom, tak aj udelením počtu hviezdičiek. Vo Fotogalérii (s komentárom a hviezdičkami), alebo v jednotlivých podsekciách (iba hviezdičky). Krtek, tu už na to môžeš klikať, vole! V budúcnosti pouvažujeme aj o zobrazení počtu klikačov.
V prípade, že by sa vám zdalo príliš malé písmo na stránke, dá sa zväčšíť znamienkami + a -  v pravom hornom rohu stránky nad logami výrobcov zastúpených v zbierke.
Čo je ale podstatná zmena voči starému webu z Webťažko je identifikácia návštevníkov. Nie je povinná, do Návštevnej knihy môžu písať aj hostia, stránku môžu prezerať tiež, ale Fórum je touto registráciou podmienené. Jednak že to inak nejde, ale aj tak, sme komunita, ukážme svoju tvár. Môžete si v registrácii Fóra zvoliť svoj avatar, vypísať vaše identifikačné údaje, prípadne uviesť linky na vaše weby. Boomboxáci všetkých krajín, spojme sa! A že nás teda je!
Sekcia Na predaj sa objavila na Hlavnej stránke a tu si môžu návštevníci z inzercie na portáloch, kde sa nedajú vložiť veľké fofografie pozrieť mnou ponúkané veci vo väčších fotografiách pre lepšiu orientáciu. Tak isto vznikla sekcia Kúpim, to je jasné, ak niečo zháňam, dám to svetu vedieť.

Prajeme vám teda dobrú chuť pri vychutnávaní plodov našej niekoľkotýždňovej práce a budeme radi, keď sa podelíte s dojmami, názormi a návrhmi, čo by sa tu dalo vylepšiť, prípadne opraviť nájduvšie chyby.

S pozdravom

Eduard - Head boombox collector, Managing director
Petra - Goodwife, Head Webdesigner, Workoholic Technical Support, Kitchen Assistant

| + -