tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 85 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Prvý zápis

Napísal: Eduard
'

25.3.2011

Prvý zápis, alebo vitajte na našej novej stránke!

Všetko prvé je prvé, tak isto ako tento zápis. Možno sa natíska aj prvá otázka, čo bude úlohou zápisníka? K odpovedi prídete neskôr, stačí keď budete čítať ďalej... 

Takže konečne tu máme nový web, na ktorom sme sa niekedy narobili, niekedy natrápili, niekedy sme si hovorili, že to snáď ani nedotiahneme. Vieme všetci veľmi dobre, že tak ako nikto nie je dokonalý, tak nič nemôže fungovať bez problémov. Samozrejme nebudeme tu robiť chybový výpis polien, ktoré nám virtuálny svet servrov hádzal pod nohy. Obávam sa, že by ste si k tomu museli dať do mikrovlnky vybúchať popcorn a zapiť pol litrom PEPSI. Stručne vás oboznámime iba s tým, o čom to tu je a čo tu nájdete nové, a v porovnaní so starou stránkou zmenené. Takže o čom to tu je?

Celá stránka je postavená na veľmi kreatívnom, v podstate bez obmedzení voľne šíriteľnom redakčnom systéme Joomla!. Začínali sme s verziou 1.6, avšak čo čert nechcel, resp hackeri chceli, o pár dní už vyšla kritická bezpečnostná záplata 1.6.1, ktorá nám poriadne zamiešala kartami a veci, ktoré fungovali v starej verzii 1.6 boli polofunkčné a vykazovali rôzne anomálie. Bola to daň za to, že sme rovno začali robiť s ešte riadne neprevetranou verziou 1.6 a neostali predpotopne na verzii 1.5. Bol by to však krok späť, takže sme sa podvolili modernému trendu.
Čo sa týka domény, všimol som si, že sa uvoľnila, tak som využil situáciu a kúpil exkluzívnu - boombox.sk. Znie to lepšie. No a keďže nám už ochranné krídla ani prednastavené vzory šablón neponúka žiaden poskytovateľ webpriestoru ako doteraz, všetko si musíme robiť sami. Chvíľu to trvalo, než sme sa v problematike tvorby webu zorientovali. Moment, bolo by nesprávne, keby som v tejto problematike používal viac množné číslo, pretože technickú stránku webdizajnu pevne vzala do rúk moja manželka Petra, bez ktorej by grafická stránka diela vôbec nefungovala. Ja som bol iba v úlohe big bossa, ktorý povedal, chcem tam také logo, malo by to byť na takom podklade, farba by mohla byť tá a tá, chcem tam tieto záložky, a ten stĺpec by sa mohol posunúť viac doľava, prečo to nejde? Veď podľa mňa to je normálne, skús to nejak spraviť, bez toho je to nuda a vyzerá to nah**no.... Tak toto boli naše konverzácie posledné týždne. Prichádzali sme z práce domov, pri jedení sme rozdelili strategické plány kto bude čo robiť v ten ktorý deň a dva počítače šli hlboko do noci. Ja som špekuloval nad duchovnou stránkou veci, a Petra zúrila nad tým, prečo jej tá blbá lišta nejde zasadiť pod logo, keď to včera ešte šlapalo....
Takže takto vznikal web. Ako však vidíte, všetko už funguje. Dokonca aj hluchý priestor, ktorý sa nachádzal vedľa loga stránky smerom doprava bol vyrobený tento týždeň za dva večery, resp. noci aj s fotením a grafickými úpravami! Celú dobu sme pri tvorbe stránky rozmýšľali aké záhlavie vlastne stránka bude mať, až padlo rozhodnutie a je hotovo! Sme hrdí na to, že sme nemuseli kradnúť obrázky z netu a "požičiavať" si nejaké free kliparty na uskutočnenie nášho zámeru.
Stránka bola testovaná na rôznych prehliadačoch z rôznych počítačov a optimalizovaná na 1200-vku šírku, pretože podľa prieskumov, rozlíšenie 1024 už používal málokto z našich návštevníkov. Týmto Vás zároveň chceme požiadať, ak by sa vyskytli v prehliadaní stránky nejaké nedostatky, nekorektné zobrazovania, alebo iné technické nezvyklosti, kontaktujte nás emailom, alebo pomocou formulára so základnými informáciami, aký sa vyskytuje problém, kde (link) a info o vás (verzia prehliadača, rozlíšenie obrazovky, číslo topánok, počet neospravedlnených hodín na základnej škole...) a ak bude v našich silách, problém sa budeme snažiť odstrániť.
Obsahovo sa tiež stránka zmenila, prezentácia obrázkov funguje trošku inak, v sekcii Fórum je stará Náveštevná kniha z boombox.wbl.sk a staré príspevky z fóra wbl.sk boli tiež prenesené do jednej témy na tomto webe, aby ste si mohli nájsť čo by ste potrebovali. Prenesenie nebolo vôbec jednoduché, Petra to robila ručne a odnieslo si to občas aj nadmerné padanie vlasov, pretože sa neprenášalo formou exportu, pomocou nejakého programu. Prečo? NA TOTO PROGRAM JEDNODUCHO NIE JE. To by bolo veeeľmi jednoduché!  
Vyhodil som Anketu o najobľúbenejší exponát, je zbytočná, konečne môžete podporiť rating jednotlivých exponátov ako komentárom, tak aj udelením počtu hviezdičiek. Vo Fotogalérii (s komentárom a hviezdičkami), alebo v jednotlivých podsekciách (iba hviezdičky). Krtek, tu už na to môžeš klikať, vole! V budúcnosti pouvažujeme aj o zobrazení počtu klikačov.
V prípade, že by sa vám zdalo príliš malé písmo na stránke, dá sa zväčšíť znamienkami + a -  v pravom hornom rohu stránky nad logami výrobcov zastúpených v zbierke.
Čo je ale podstatná zmena voči starému webu z Webťažko je identifikácia návštevníkov. Nie je povinná, do Návštevnej knihy môžu písať aj hostia, stránku môžu prezerať tiež, ale Fórum je touto registráciou podmienené. Jednak že to inak nejde, ale aj tak, sme komunita, ukážme svoju tvár. Môžete si v registrácii Fóra zvoliť svoj avatar, vypísať vaše identifikačné údaje, prípadne uviesť linky na vaše weby. Boomboxáci všetkých krajín, spojme sa! A že nás teda je!
Sekcia Na predaj sa objavila na Hlavnej stránke a tu si môžu návštevníci z inzercie na portáloch, kde sa nedajú vložiť veľké fofografie pozrieť mnou ponúkané veci vo väčších fotografiách pre lepšiu orientáciu. Tak isto vznikla sekcia Kúpim, to je jasné, ak niečo zháňam, dám to svetu vedieť.

Prajeme vám teda dobrú chuť pri vychutnávaní plodov našej niekoľkotýždňovej práce a budeme radi, keď sa podelíte s dojmami, názormi a návrhmi, čo by sa tu dalo vylepšiť, prípadne opraviť nájduvšie chyby.

S pozdravom

Eduard - Head boombox collector, Managing director
Petra - Goodwife, Head Webdesigner, Workoholic Technical Support, Kitchen Assistant

| + -