tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 87 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Ľudia sú rôzni....

Napísal: Eduard
'

13.7.2011

Ľudia sú rôzni...

Pri tvorbe tohto webu som sa rozhodol, že vytvorím aj rubriku Zápisník, akýsi miniblog, ktorý odráža moje životné názory, ktoré sa síce môžu časom meniť a nemusí s nimi každý súhlasiť, ale v dobe písania tohto článku sú také, aké sú a za svoje názory sa nehanbím.
Navonok všeobecne a nudne vyzerajúca téma tu však vyjadruje negatívne stránky ľudského spolužitia a správania sa nielen vo virtuálnom svete internetovej komunikácie.
Postavy a udalosti žiaľ nie sú vymyslené, o to je situácia smutnejšia, ale samozrejme konkretizovať postavy nebudem. Nech sa v nich každý, koho sa to týka nájde. V žiadnom prípade nechcem ani postavy príbehov súdiť. S heslom "Na každú sviňu sa varí voda" nemusím používať frázu o Božích mlynoch, ktoré melú pomaly, ale isto, nakoľko duchovnej sfére priveľmi nevzdávam hold.
Uvediem veľmi nepresné číslo, ale vezmime si, že človek sa v priemere dožije okolo 65-70 rokov a vynára sa otázka, aká stopa ostane na tomto svete po jednotlivcovi? Pozitívna? Negatívna? Kto si, a akým spôsobom vybuduje na tomto svete zásluhy, alebo naopak "antizásluhy"?

Veľmi ťažko je začať, ale nejak treba, takže pustím sa do prvej podtémy tohto článku:

1. Klamstvá, zavádzanie, plané sľuby a iné športy

Poviete si, koľko slov bude treba napísať, aby sa téma dostatočne opísala a autor článku v nej vyjadril všetko k danej problematike? Ja odpovedám, určite dosť, ale čo som doteraz nepovedal je to, že sa budem vyjadrovať iba k oblasti komunikácie s ľuďmi čo sa týka šumu okolo nadobúdania kazeťákov určených do mojej zbierky, alebo aj komunikácie s ľuďmi, ktorí mi často kladú nejaké otázky, ktorými chcú riešiť svoj problém.
Ako príklad zo života, a v rôznych obmenách ich bolo niekoľko, uvediem napríklad emailové otázky v rôznom znení, ale rovnakej štylizácie: "dobri,mam magnetfon Sharp GF-880 a neviem onho zohnat gumicku neviete poradit"    Zámerne som nedal bodku za vetou, lebo tam žiadna nebola. Ten človek nielenže nepozná veľké písmeno na začiatku vety, nedokáže si po sebe skontrolovať napísaný text, v ktorom má samé preklepy, za opytovaciu vetu nedá otáznik, ale hlavne sprzní modelový typ GF-880, ktorý na internete nikde nenájdete. T
rpezlivosť s takýmto typom živočíchov je však u mňa bezhraničná a namiesto toho aby som tento polodementný mail vymazal a vôbec sa ním nezaoberal, pekne odpoviem s tým, že mu v momentálnej chvíli nemôžem pomôcť, lebo neuviedol správny typ magnetofónu a dovolím si ho "obviniť" z toho že zle opísal typové číslo zo štítka, takže nech ho ešte raz opíše riadne a môžeme riešiť ďalej. Ako pomocné laso som mu ešte odporučil využiť jednu veľmi užitočnú internetovú službu, ktorou je Google, kde stačí zadať kľúčové slovo ako magnetofónové gumičky, magnetofónové kladky, gumičky audio, alebo niečo na ten spôsob a určite sa nájde nejaký obchod, ktorý ponúka tento sortiment a dokáže podľa rozmerov túto gumičku aj zaslať. Uznáte, že v tejto chvíli človeku nie je pomoci a čakáte na to, že príde mail aspoň so správnym typom kazeťáku, alebo aspoň poďakovanie za snahu, že som ho na chybu upozornil. Opak je však pravdou, človek nielenže nevie riadne písať a kopu iných vecí, ale nenaučili ho ani poďakovať, takže očakávať nejaký ďakovný mail je úplné sci-fi. Ale jedno mi je čudné, na začiatku pozdravil, aj keď neviem, či sa slovo "dobri" dá brať ako pozdrav, keď pri pozdrave Dobrý deň je na konci slova ypsilon. Toto je jedna kasta ľudí.

Ďalšia vzorka ľudí je tá, ktorá si chce kúpiť nejaký boombox, naseká mi do mailu kopu internetových linkov, typov kazeťákov, (samozrejme s preklepmi a chybami) z eBay, Aukra atď. a pýta sa na to, ktorý by bol najlepší a ktorý by som odporučil a či je cena adekvátna. No naozaj, nič lepšie ako zabiť hodinu vysvetľovaním, že každý má iný vkus a záleží od stavu a ceny na svete asi nie je! Ale snažím sa stručne a jasne poukázať na priority, ktoré by si mal kupec stanoviť a potom sa rozhodnúť. Poďakovanie za strávený čas odpoveďou mi prišiel iba od jedného človeka z asi .. no viac ako 10 ľudí ich nebolo. Naozaj bolo tak ťažké napísať "ďakujem, síce mi to nič nepomohlo, ale snaha bola..."? Potom niet divu, že začínam byť aj voči slušným ľuďom, ktorí to myslia úprimne letargický a navonok sa zdá, že nepoznám niečo také ako je ochota a hádžem ich všetkých do jedného vreca.
Touto cestou sa ospravedlňujem všetkým, ktorý mali ten pocit, že som nemal "svoj deň" a prišla im odo mňa pripodráždená odpoveď na ich otázku. Verte, niekedy mám chuť naozaj odfajčiť všetko jednou vetou, ale nedá mi to, lebo toto nie je zle platená práca, ani povinnosť, ale poslanie činnosti, na ktorú som sa dal a keď už sme si s manželkou urobili aj internetovú stránku na úrovni takej aká je, tak budeme toto poslanie šíriť kvalitne ad A do Z. Skrátka ak niečo robiť, tak poriadne!
Prihrejem si gulášik, ale som presvedčený o tom, že som pohol na Slovensku dávno zaprášenou témou akou sú Boomboxy. Čo ma veľmi teší, chodia veľmi pekné maily od ľudí, ktorí si mysleli, že toto je už dávno zabudnutá téma a boli príjemne prekvapení, že sa týmto ešte niekto zaoberá a vzdáva hold tejto oblasti elektroniky taku formou, ako ju prezentujeme na stránke. S odstupom času si títo ľudia úplne z retro pohnútky kúpia nejaký kazeťák, vyhrabú spod postele staré kazety a bahnia si, aké je to super prehadzovať kazety zo strany A na stranu B, dať ju po prehratí do obalu a prehrať si ďalšiu. To neustále ťukanie do CD prehrávača a MP3 prehrávača už chcelo nejakú zmenu a tá nastala práve teraz. Tieto odozvy ma veľmi hrejú na duši, pretože keď sa pozrieme okolo seba, všetko sa tvári moderne, skvele, automatizovane, elektronika je čím ďalej zložitejšia a núti človeka minimálne rozmýšľať nad tým čo urobiť, aby z reproduktorov liezol zvuk. Ha, a to som nezabŕdol do tej oblasti, v ktorej šlapú kotúčové magnetofóny! To je slasť, o ktorej môžu erudovane rozprávať iba ich hrdí majitelia.
Takže toto bolo trošku pozitívneho svetla, ktoré som sem tiež chcel vniesť aby to nevyzeralo len ako žalm nad úrovňou nepríkladného správania sa niektorých jedincov. Práve takéto správanie je v zásadnom rozpore s mojim myslením, takže stručne zhrnuté: Beriem to skrátka tak, že ak ja niečo po niekom chcem, uvedomujem si, že ho oberám o čas a ak mi ten človek má, a keď už to tak berieme, zadarmo pomôcť, vybalím určitú dávky pokory, rešpektu a vďaky, aj keď sa ešte nič nevyriešilo.
Anketová otázka k podtéme číslo 1:
Mám prehnané nároky na ľudí?

 • a. Áno
 • b. Nie
 • c. Je na čase zobudiť sa! Píšeme rok 2011 a v tomto letopočte je to úplne normálne, zaraď sa do davu!

2. "Nikto ti nemôže dať viac, ako ti ja môžem sľúbiť!"

Túto okrídlenú vetu pozná snáď každý, chronické sľubotechny dokážu nasľubovať nemožné za kúsok vašej bezvýznamnej priazne len kvôli tomu aby si urobili čiarku, že niekomu niečo sľúbili, užívajúc si pocit, ktorý ich vysadí na koňa a z výšky sa dívajú ako obeť ich sľubov túžobne čaká.

Tak na túto tému by som si mal zbehnúť do obchodu pre náhradnú klávesnicu, lebo neviem či jedna by mala dostatočnú životnosť na dopísanie tejto podtémy. Aby som nestratil niť, tak jej rýchla výmena v ktorúkoľvek nočnú hodinu by v tom mala zabrániť. Nie, prekvapivo sa vyhnem písaniu románu.
Veľa ľudí mi kdečo sľúbilo. Keď tak chodím po svete a pri rozhovoroch s rôznymi ľuďmi zabehneme aj do témy čím sa zaoberám a poviem, že zbieram magnetofóny, dostávam sľuby, že oni niečo majú v garáži, v skrini, pod posteľou a ja neviem kde ešte a že im to iba zavadzia a aspoň sa toho zbavia, tak mi to dajú. Nech sa ozvem o týždeň, v stredu, o dva týždne, potom keď nič, tak určite na ten ďalší týždeň a keď už prudím, že teda kedy a konečne príde na lámanie chleba, tak sa pri odovzdávaní všelijak krútia, že na eBay to stojí toľko a toľko a minulý týždeň sa takéto niečo vydražilo za toľko a za toľko a že teda aspoň polovicu by som im mohol dať.. Nuž aj takéto veci sa dejú. Nemyslite si, že chodím po svete a lúdam veci zadarmo, ale keď mi niekto tľapká po pleci že mám fajn koníčka a že škoda takéto veci zatratiť a oni mi niečo podarujú, nič za veci nechcú, veď nech sú pekné veci po kope a keď si prídem pre mašinu, tak zrazu je za to finančnú protihodnotu, tak už je porušený princíp a to ja fakt nemusím. Ja ak niekomu niečo sľúbim, dodržím a nehľadám takéto svinské kulehy.
Základným javom takýchto jedincov je, že si dokážu neuveriteľne srať do huby (pardón za výraz) a zásadne, čo povedia v jeden deň, už neplatí na deň druhý, nedajbože na tretí. Výpadky pamäte a odbáčanie od témy je pre nich záchranným kolesom vyplávať z víru vecných argumentov. S takýmito ľuďmi nemám zľutovanie a nie som ochotný s nimi ďalej komunikovať. Iste, človek sa kedykoľvek môže uvedomiť, ale skôr než niekoho zavrhnem, dám mu na zobudenie sa veľmi veľa času a sám uskutočním niekoľko pokusov o urovnanie situácie. Tak sa prosím nečudujte vy, ľudia, ktorí ste ma ťahali za nos a viac som sa vám neozval na vaše trápne otázky ako sa mám a ako ide zberateľstvo.
Anketová otázka k podtéme číslo 2:
Čo s takýmito ľuďmi?

 • a. Milovať ich telom aj dušou
 • b. Prehliadať
 • c. Neriešiť, držať sa hesla "Na každú sviňu sa varí voda!"

3. Klamstvá trochu inak

Veľmi aktuálna téma. V poslednej dobe som absolvoval niekoľko výletov za kazeťákmi do mojej zbierky. S transparentom Don´t kill BOOMBOX namiesto antény na aute som obehal niekoľko príbytkov, aby som si na tvári miesta obzrel potencionálnych obyvateľov našich políc na mašiny. Čo to má spoločné s klamstvami? Nuž klamstvo spočívalo v tom, že každý jeden človek bez výnimky mi do telefónu, alebo do mailu povedal, že stroj je veľmi zachovalý, plne funkčný, skrátka vo výbornom stave. Niektoré klamstvá už na začiatku vyvrátili vyslovene nasilu vyžiadané originálne fotografie, lebo predávajúci neváhali ako podporné fotografie vydávať obrázky ukradnuté z internetu. Nakoniec na origináloch bolo vidieť poškodenia bední, alebo dokonca nenávratne zlomené a stratené páčky prepínačov. Na upozornenie, že to nie je v poriadku mi bolo dvíhané ego, že ja som človek šikovný a keď videli na stránke, s čím si viem poradiť, tak nejaký odpadnutý prepínač pre mňa určite nebude problém. Tu sa pozastavím a striktne si budem stáť za svojim, že ak niekomu budem tvrdiť, že je všetko plne funkčné a bez chyby, nebudem sa vykrúcať nad výmakom, že som zatajil stratenú páčku s argumentom, "však čo, hrá to aj bez toho, stačí malým šróbovákom prepnúť prepínač, však aj tak sa teraz už počúva iba FM"! A to nie je všetko, žasnem, akých debilov si z kupujúcich dokážu robiť neseriózni predávajúci. Stará pani si raz kupovala na blšáku malé rádijko do kuchyne, ktoré raz hralo a raz nie. "Pani, to tu musíte zatlačiť, aha, a už to hrá". No fakt. Pánko zatlačil na správne miesto, pošteklil studený spoj a rádio hralo veselo ďalej. Asi 15 sekúnd. Po zhasnutí sa pani pýta, "Ale veď zase nehrá!" "Pani, to treba stlačiť silnejšie a bude to hrať!" Tak to už mi nedalo a vmiešal som sa do biznisu a dodrbal chlapíka, že keď je tam studený spoj tak nech ho opraví a potom to predáva ako funkčný kus a nie tu mútiť chudákom penzistom hlavu čo tomu nerozumejú! Samozrejme podráždená reakcia predajcu že čo sa starám, medzitým babka využila predajcovu zaneprázdnenosť hádaním sa so mnou, a vyparila sa skôr, kým sa stihla popáliť na našej horúcej atmosfére, ktorá zavládla pri výmene názorov. Iste, odkedy sa vymyslel biznis, je normálne, že sa nehovorí všetko a pri snahe dobre predať, sa veľakrát zakryjú určité nedostatky. Ale prepáčte, takýmto sprostým spôsobom klamať ľudí a vtískať im teóriu o tom, že rádio bude hrať vtedy, keď sa zatlačí na určité miesto a že to je vlastne normálna vec, tak to teda nie!
Takže toľkoto k obchodným klamstvám, urobte si o tom obraz aký chcete, ale v závere zhrniem: Je najzmrdanejší zmrd zo všetkých ten, kto tvrdí to že tento v reále zelený štvorček  je vlastne modrý trojuholník !
Anketová otázka k podtéme číslo 3:
Ktorá možnosť ukazuje červený polmesiac?

 • a.
 • b.
 • c. Žiadna! Nie som predsa najzmrdanejší zmrd zo všetkých!

4. Argumenty, keď sa loď potápa:

Rozviniem podtému Argumenty, ktorá úzko súvisí s klamstvami. Už som vyššie písal, ako sa predávajúci za každú cenu snažia človeku vnútiť ich názor a pravdu. Všetko by vyšlo do tej miery, kým sa kupujúci nezačne brániť. V jednom článku o Fair Mate RD 830, ktorý mám vo svojej zbierke, som sa trošku rozpísal o tom, ako som ho nadobudol. Tento príklad sa neskutočne hodí do tejto podtémy. Ako to vlastne bolo? V inzercii sa objavil tento stroj a samozrejme zašumená fotka z nejakého šitného mobilu nedovolila zoznámiť sa s vizuálnym stavom mašiny bližšie. Volal som predávajúcemu a pani mi povedala, že to rádio už majú veľmi dlho a že je vo veľmi dobrom stave a všetko je na ňom funkčné. V tejto sladkej nevedomosti som si preň išiel, rátajúc s tým, že nemôžem chcieť, aby bolo vyše 25 ročné rádio v skvelej kondícii, takže drobné nedostatky boli prípustné. Prišiel som na dohodnuté miesto a že teda sa mu pozriem na zúbok. Prvá facka prišla v podobe pohľadu na totálne zapackaný predný panel, hlavne na miestach, kde je vypínač, ladenie rozhlasových staníc a MGF mechanika. Tak som utrúsil poznámku, že deklarovaný perfektný stav uvádzaný v telefonáte som vnímal trochu inak. Ale nevadí, som zvyknutý. Otvorím kazetové dvierka a ďalší šok. Mechanika vyzerala ako spráchnivelá a kovové časti okolo kladky boli úplne zarastené korálmi od oxidujúcej medi, alebo mosadze, nevraviac o hnedej MGF hlave, ktorá snáď nebola čistená nikdy. Stlačil som play a nič. Pýtam sa, či je MGF funkčný. A už to šlo. Pani vravela, že magnetofón sa dlho nepoužíval. Odpovedal som dobre, ale ja som sa pýtal v telefonáte, či je všetko funkčné a Vy ste mi povedali áno. Tak tomuto nerozumiem. A zase dookola odpoveď: "My sme magnetofón dlho nepoužívali.". Tak ako je možné, že ste mi do telefónu povedali, že je všetko funkčné, keď vidím, že toto je dlhodobý stav? Východisková odpoveď: My sme nevedeli že to tak je. No a moja posledná veta znela, že teda keď si neboli istý, tak nemali tvrdiť že je všetko funkčné. "Takto to je + myknutie ramenami", znelo červené eso na kope kariet. Dobre, fajn, tento Fair Mate sa mi páčil a chcel som ho mať vo svojej zbierke, tak som mávol rukou, že dobre teda. No a ešte jedna vec, táto zlomená anténa, toto je tiež perfektný stav? Odpoveď: Veď to si vymeníte, to by nemal byť problém. Učinil som rozhodnutie sa s touto babizňou už v ničom neprieť, tak na rozlúčku som si dovolil navrhnúť znížiť cenu, pretože deklarovaný stav bol niekde úplne inde ako skutočnosť. Rezolútne odmietnuté s argumentom, že toto je už znížená cena a nižšie nejde a keď nechcem, tak nech neberiem a teraz pozor, klasický argument "Radšej ho budem mať na záhrade!" Dobre, povedal som si a schmatol milý magnetofón a bral sa na odchod. Spomeňte si na možnosť v anketovej otázke k podtéme číslo 2, možnosť c. "Neriešiť, a držať sa hesla "Na každú sviňu sa varí voda!" Nebudem to zo slušnosti rozvíjať, ale zistil som, že voda tejto rodine už dávno zovrela a majú omnoho väčšie problémy ako predaj nejakého zapackaného magnetofónu. Že pomstychtivosť? Nie, ale prišlo na staré príslovie. Satisfakcia písaná osudom.
Ale aby toho nebolo málo, pridám z tejto kauzy ešte jeden bonus, ktorý sa odohral v medzihre pri skúšaní magnetofónu.
Pani mi do telefónu, keď som si zisťoval stav Fair Mat-u ešte tvrdila, že sa sťahujú a že vypratávajú byt, tak či by som nemal záujem ešte o inú elektroniku, že za smiešne ceny. Tak som sa opýtal akú? Vraj že majú nejaký gramofón a TV. Tak som poďakoval, že také nezbieram a ona že no dobre, veď uvidíme. Tak dobre, veď keby ste sa toho chceli zbaviť a bude sa mi to páčiť, vezmem. Toto mi neodškriepi: "Ja Vám ten TV dám aj zadarmo". Tak som si v duchu povedal, že tak to musí byť pekný črep keď ho nevedia predať a núkajú mi ho zadarmo. Na tvári miesta to už ale bolo inak. Zlyhala synchronizácia s manželom a každý tvrdil niečo iné. Bol to TV SONY s uhlopriečkou asi okolo 50cm, pred 25 rokmi stál nekresťanské prachy, vraj 45.000 Kčs a to bola teda iná šupa. Pozerám naň, no čo ja s ním, takéto fakt nechcem. Je veľmi dobrý a je to SONY a ani nestojí veľa, dám Vám ho za 50€!!! No moment, niekto mi v telefóne tvrdil, že mi ho dá ku kazeťáku zdarma! Koniec, dosť, rýchlo preč. A došiel pán manžel a vraví, že keď som šikovný, dokážem si ho určite spraviť. Moment, ako spraviť, vraj je vo výbornom stave a nič mu nie je. No nič mu nie je, ale keď sa zapne, tak v ňom niečo zachrapčí či čo, ale po pár minútach to je už v poriadku.... Dosť, ďakujem a radšej ani nie Do videnia, pozdravil som Majte sa! (ako ste sa mali doteraz) a trielil s kazeťákom do auta a domov. Súdnosť týchto ľudí ostala ďaleko za hranicami Grónska.

5. Facebook!

Jedného dňa som sa rozhodol, že teda budeme so stránkou držať krok s dobou, tak sa hodíme na Facebook, mnou priam neznášanou oblasťou internetu. Nechápem ľudí, ktorí si dávajú do statusu, že mali na raňajky pomazánku so syrom, alebo mladá teenagerka konečne dostala menzes, takže bude asi ďalej chodiť so svojim chalanom....
Urobil som to aj preto, lebo som si všimol, že ľudia chodia aj z Facebooku a hľadajú na ňom boombox.sk. Fajn, máte to zjednodušené, nech sa páči, boombox.sk je už aj na Facebooku
Ale vôbec som nechcel ísť týmto smerom. Stala sa mi nedávno takáto vec, možno je to úplne bežné, ale ja som nad touto skutočnosťou žasol a nechápem podlosť ľudí, čo sa takto správajú. Skrátim to. Písal mi človek cez SMS, že má doma rádiomagnetofón Panasonic s CD a že či nevymením nejaký môj boombox za ten jeho kus. Keďže zásadne neodpovedám cez SMS na otázky, poslal som tomu človeku správu cez Facebook, že nie, lebo takéto novodobejšie kusy s CD nezbieram. Chvíľu pred tým totižto označil na FB, že sa mu páči stránka a teda ju "likol". Fajn, vravím si, ďalší spokojný člen. Ale čo sa nestalo? O nejakú chvíľu, som si pozeral stránku a "liknutie! yes od toho človeka zmizlo. Nechápal som čo sa deje a prečo? Nuž a potom mi došlo. Keďže som ho poslal k vode aj s jeho ponukou, jeho ješitnosť mu nedovolila nechať mi dobré hodnotenie na FB a vymazal ho. Napísal som mu teda ďalšiu správu a opýtal sa ho, prečo tak urobil, či nevzniklo nejaké nedorozumenie. Viac sa neozval. Teda, že ľudia dokážu byť až takto účelovo svinsky podliezaví a nechutní keď im o niečo ide, to som si ani v najhlbšom sne nevedel predstaviť.
Anketová otázka k podtéme číslo 5:
Bolo šliapnutie do hnoja umiestniť BOOMBOX.sk na Facebooku?

 • a. Áno
 • b. Nie, prečo?
 • c. Ľudia sú rôzni...

A dalo by sa písať a písať a písať aj ďalej na túto tému, ale myslím, že už slabších jedincov zmohla únava aj nad touto témou v Zápisníku, tak si nechám aj niečo nabudúce. Dovolil som si vám predstaviť teda jednu kvapku v mori vzorky obyvateľstva, vychytralých predávajúcich na rôznych inzerciách, trhoch, blšákoch, alebo výmenných burzách. Podobných príbehov je omnoho viac ale vyrozprávať by sa dali iba možno na nejakom stretnutí, alebo zraze "boomboxerov" pri pohári, alebo fľaške niečoho mámivého. Každý by sme dokázali rozvinúť nejakú tú story, ale nie každému sa o tomto chce nahlas hovoriť a nieto ešte písať. Takíto ľudia sú medzi nami a práve na tieto odporné ľudské vlastnosti a povahy som chcel poukázať. Akú vetu mám dať na záver? Nie, v žiadnom prípade nechcem vyzývať ani nútiť nikoho aby okamžite prehodnocoval svoje chovanie alebo okamžite otočil na správnu vieru, ale prosím, ľudia, zvažujte svoje konania. Zlé sa vždy iba v zlé vráti aj keď to má prísť v súdny deň, keď je už neskoro uvažovať nad porozlievanými kalužami ľudskej zloby a podlého klamstva spáchaného v dobách predošlých. Preto nech je toto moje úsilie pretavené do témy Zápisníka zasiatym semienkom začatých úvah o lepšom prístupe k ľuďom, s ktorými denne prichádzame do styku akoukoľvek formou.

Určite som tu neuviedol všetko, na veľa vecí som určite zabudol, ale s istotou tvrdím, že je tu minimálne 90% vecí, ktoré som chcel vyniesť na svetlo virtuálneho sveta. Uznáte, že na úvod stačí. :-) Ďakujem za trpezlivosť pri čítaní a budem rád, keď čo len pár zrniek textu padne na úrodnú pôdu.

Otváram aj diskusiu k tomuto článku a svoje názory k tejto téme môžete vyjadriť v diskusnom fóre v téme Ľudia sú rôzni...
 

| + -