tumblr statistics

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 32 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok

Vianoce 2014

BOOMBOX Vianoce 2014 - pokračovanie úvodu

Ako každé Vianoce sa snažím zdokumentovať náš príbytok tak, ako je jeden unikátny deň v roku a to na Štedrý večer.
Cez rok sa osadenstvo políc nepravidelne mení a preto nikdy neviem reálne niekomu ukázať, ako to u nás vyzerá. Totižto fotiť moju zbierku v policiach tak, aby sa na nej ukázali všetky exponáty by znamenalo prebúrať sa na dvor, prípadne zhotovovať fotografie objektívom so 14-kou ohniskovoou vzdialenosťou, ak by som z izby nechcel mať pohľad ako z rybieho oka.


Malá chronológia úprav izby
V prvom rade bolo treba uvoľniť miesto na zemi a vôbec, učesať police tak, aby v nich bolo čo najmenej vzduchu. To sa myslím podarilo, napriek tomu, že police boli pôvodne osadzované na konkrétny výškový rozmer jednotlivých rádiomagnetofónov.
Potom mohlo prísť osadenie samotného ešte neozdobeného stromčeka na komodu a pokračovať v ďalšom procese, ktorým je samotné zdobenie.
Lenže štedrovečerný rituál by mal po správnosti vždy začínať v kuchyni, takže teoreticky fáza druhá je vlastne prvá, ale keďže zdobenie stromčeka má prebiehať cez deň, je možnú túto fázu považovať ako prvú.
 


  Fáza prvá

Pri týchto prácach nám asistovala naša hadička Žuži, ktorú sme vytrhli z niekoľkodňovej letargie pod porastom v teráriu a nechali sme ju zohriať sa na našich krkoch. Využívala toho tak intenzívne, že niekedy bol stisk taký sliný, že som mal problém sa nadýchnuť. Nebol to však žiaden inštinkt dravca, ale fyziologická potreba priľnúť sa na teplú ľudskú pokožku tak, aby mohla v maximálnej miere absorbovať naše teplo. Potom však prišiel spásonosný nápad nechať našu milú Žuži poprechádzať sa ihličím ešte neozdobeného stromčeka. Tejto ponuke neodolala a s veľkou radosťou sa vrhla sa do útrob vetvičiek a vychutnávala si svoju novú skrýšu s maximálnym vyplazovaním jazyka a ochutnávaním nových, už dávno zabudnutých vôní z minulého roka. Okamžite sa tam udomácnila a mne vznikol priestor na dokonalú fotodokumentáciu jej slastného užívania si dočasnej skrýše. Vôbec jej nevadilo, že ju do brady pichá ihličie jedle, alebo že aj po celom tele musí vnímať diskomfort v podobe nejakého večného bodania ihličím.
Na úvod tu máme v galérii hneď malý fotokvíz : "Nájdite hada v stromčeku!" Odpoveďou je hneď tretí obrázok v galérii. No a ešte ako bonus, zopár slastných detailoviek.

Fáza druhá

P
o úspešnom ozdobení stromčeka v obývačke, ktorý bol v plnej réžii mojej manželky, (do tohto jej vôbec nekecám, pretože ona to vie naozaj najlepšie) sme si to namierili do kuchyne, kde sa chystala večera. Prirodzene som ten neporiadok s fritézou a rozsypaným trojobalom na kuchynskej linke nedokumentoval. To by naozaj nikoho nezaujímalo, podstatný je preto finálny stav na fotografiách. Tento rok dostal priestor BOOMBOX NEC RM-1250E, podľa mňa najkrajší rádiomagnetofón vo svojej kategórii.
... a mohli sme začať večerať...

Fáza tretia

... a po večeri sme sa presunuli do obývačky, ktorú sme pripravili na vianočné fotenie s titulom "BOOMBOX Vianoce 2014".
Každý rok pripravujeme svietnik, na ktorom sú kúsky okolitej prírody, t.j. ošklbaná susedova tuja, ktorá je zelenšia ako naša, prípadne farebné bobuľky spred neďalekej základnej školy a napokon niekoľko príliš pretŕčajúcich vetvičiek z nášho stromčeka v izbe.
Nech sa páči, prejdite ďalej a vychutnajte si atmosféru tohtoročných Vianoc.

Neviem, či sa tu zídeme aj na konci roka 2015, ale ak áno, tak dúfam, že číslo označujúce počet oficiálne predstavených exponátov v mojej internetovej zbierke bude omnoho vyššie ako tento rok.

PF 2015


Epilóg:

Ak mám zbilancovať rok 2014, veľa dôvodov na radosť nemám. Iste, niekto by mohol namietať, že prečo ten pesimizmus? Veď kdekto nám tu sľubuje vidinu lepších a istejších zajtrajškov. Nie, nechcem aby sa o mňa staral štát, žijeme v prírode, každý sa musí postarať o seba. Ako si kto ustelie, tak bude mať. Áno, ja osobne, teda ak hovorím za nás s manželkou, odvádzame do štátneho rozpočtu nemalé odvody, za ktoré očakávame, že v prípadnej núdzi nám bude mať kto podať pomocnú ruku v medziach zákonov. Ibaže tu sa to akosi berie z toho nesprávneho konca. Tí, ktorý priamo vytvárajú Hrubý domáci produkt sú práve tí, ktorí sú šklbaní a rôznymi spôsobmi daňovo zaťažovaní, na druhej strane sú tu ale tí, čo tento systém zneužívajú a predstavujú si sociálnu politiku po svojom. Veď načo sú vlastne dojné kravy? A toto sa nám nepáči.
Takže táto sekcia Zápisník splnila aj tak nakoniec svoj účel. Vznikla preto, aby som tu prezentoval svoje názory, ale som tak znechutený okolitým dianím, že som sa rozhodol svoje emócie neprezentovať na svetle sveta. Nakoniec by sa to aj tak zvrhlo na spoločenskú tému, čo poslaním tejto stránky naozaj nie je.

Aj tento rok ďakujem za pozornosť venovanú našej stránke a od niektorých členov, aj nečlenov za slová morálnej podpory, bez ktorej by boli možno už v priebehu tohto roka všetky exponáty ponúknuté na dražbu.
Správa exponátov, stránky a všetkého okolo toho vyžaduje naozaj veľa ako úsilia, tak aj množstvo času. O finančnej stránke sa príliš vyjadrovať nebudem, súdny človek si to dokáže všetko zrátať od prvotnej tvorby a správu webu (aj keď vo vlastnej réžii) až po samotné exponáty, ktoré ako zberateľ mám väčšinou za špeciálne ceny, rozumejte teda správne - vyššie ceny. Ale s tým rátam a neriešim to. Ak chcem, kúpim, ak nie, v duchu ukážem nenažranému predajcovi, ktorí to potom hneď ponúkne cudziemu človeku za nižšiu cenu "fuckera" a veľkorysú ponuku odmietnem. Nekupujem svoje veci prioritne za účelom ďalšieho predaja, takže mi to je jedno. A tak isto dôležitý faktor - nakoľko má deň iba 24 hodín, je ťažké pri skoro každodenných pracovných povinnostiach držať krok so snahou o čo najčastejší nový tok informácií zo stránky.
Môžem asi smelo povedať, že prebytok zásob, ktoré sa mi už nezmestili do viditeľného priestoru sa rapídne triedením znížil, z čoho pravdepodobne vyplýva, že budúci rok budem mať viac času na umiestňovanie svojich exponátov do webovej zbierky.
Aká bude realita sa dozvieme na konci roku 2015, ak ma tu ešte nájdete.


Späť na Úvodnú stránku
© Eduard, www.boombox.sk
 

| + -