tumblr statistics

Vitajte vo svete elektroniky 70. a 80 rokov 20. storočia!

Stránka prezentuje moju záľubu v zbieraní rôznej elektroniky z konca 70. až 80. rokov s hlavným zameraním sa na väčšie rádiomagnetofóny, slangovo nazývané BOOMBOXY, alebo GHETTOBLASTERY.
Prečo, ako vznikala a aký má účel si môžete prečítať
tu, alebo v sekcii Čím sa zaoberám.

  Sekcia Na predaj ožila!
Aktualizované 19.5.2024
Po dlhšej dobe ako ste si mohli všimnúť, ožila sekcia Na predaj, kde sa sem tam objaví niečo, čo idem pustiť či zo zbierky, alebo depozitných zásob. Postupne budem možno aj spravovať nejaké exponáty, ktoré už niekoľko rokov zúfalo čakali na znovuoživenie. Tak mi držte palce, nech to nejak začne odsýpať a to všetko sa niekam pohne.

2. máj 2024 - Sviatok práce oslávený prácou!
Motyka strelila svetlo sveta uzrel ďalší boombox! Po dlhom hecovaní nastala operácia, pacient prežil. Už veselo zarezáva a má tú česť sa vám predstaviť. Zoznámte sa, 
HITACHI TRK-8110E v sekcii BOOMBOXY.

PrihlásenieKto je online?

Práve tu sú 141 návštevníci a žiaden člen nie je on-line

Minichat

Vypnúť/zapnúť Zvuk Smajlíci História FAQ Kide Chat
18:07-- Eduard: No to sme dopadli teda! Ale je to vekom a samozrejme spoločenskými pomermi. Veľa všeličoho sa udialo, tak sa aj človek podľa toho nejak nastaví. Ja si hovorím každým rokom, že sa do niečoho pustím, ale vždy je to iba predsavzatie na Silvestra. Už sú iné priority, ale drieme to určite, nezanevieram. Uvidíme čo bude.
10:14-- Teslak: Aj u mňa priatelu už mi ostali v izbe lebo bicie, nejaké DJ prehrávače a zopár gitár.Ale neveril by si mi koľkokrát mi píšu ľudia ohľadom rady alebo opravy magnetofonov hlavne kotucakov.Ale celá zbierka je už dávno minulosť až na jeden mgf čo som dostal od kamaráta.
12:19-- Eduard: Jéééj, sem niekto aj píše? Ahoj Tomáš! No vieš, veľa vecí sa zmenilo, ale vidíš, žijem, zbierka zapadá prachom, ale pravidelne ju vysávam, takže nie je to až také zlé. Asi čakám na dôchodok, kedy budem mať na tieto veci omnoho viac času a voľnú myseľ.
13:18-- Teslak: Ako žiješ nebol som tu už niekoľko rokov
13:18-- Teslak: Ahoj Edo !
20:22-- Eduard: Zdravím, nie, 820-ku by som si chcel nechať. Tesla "expozíciou" som dosť oklieštil, nechávam si iba SM 260, 261 a 820-ku.
19:26-- glastron: zdravim eduard,nahodou teslu 820a nepredavate? dakujem
7:06-- Eduard: Palo, aj by som povedal, že je asi dobré sa zamyslieť či preferovať kvantitu, alebo kvalitu. Takže mojim plánom je oddeliť zrno od pliev a konečne na čo sa chystám už roky, zredukovať počet magičov doma. No ale je tu tá druhá zložka a to je čas. To už je horšie. Hodina denne by bol čas, ale na takúto robotu treba niekoľko hodín v kuse aby človek nestratil niť.
23:04-- PotPalo: Ono je hlavne problém s časopriestorom. Nieje čas a ani priestor. :S
17:01-- Eduard: Tak no, žijú, prežívajú, čaká sa na znovuzobudenie ktoré nie a nie prísť. :-)
14:15-- oneeeee: boomboxy ešte žijú .
18:22-- Eduard: No né, sem aj niekto chodí???? Krtek, kde máš web??? Ja žijem, s rúškom na ksichte!
14:52-- krtek: Všude to zdechlo, už to nikdo nesbírá :P
14:52-- karlosg: uz to tu zdochlo?
12:27-- Eduard: ... a posledný... :P
0:16-- PotPalo: Prvý! :P
18:40-- PotPalo: O mesiac o tomto čase už bude po Vianociach. Ako dobre. ;)
9:41-- Eduard: Aj tak to nikto nečíta a vôbec, netuším kde tá chyba je. Ja nemám čas čítať svoju vlastnú stránku! :P
16:38-- PotPalo: "webového profilu profilu " na hlavnej stránke...
18:32-- PotPalo: To jej otvoríme škárku bez sieťky, ale to je na druhom konci bytu, teda na balkóne, to by pavúky mali dlhú cestu až sem. To by trikrát zablúdili, než by sa mi sem odtiaľ dostali.
15:10-- Eduard: Ale jedno nechápem, ako tá hrdzavá mačka vie prejsť cez sieťku... O.O
14:43-- PotPalo: Aj u teba? Sedia v kúte a pozorujú dianie v miestnosti. Ja ich volám špióni. Ako sa dostanú dnu netuším, všade sú sieťky. Aj teraz tu jedného špióna mám, v kúte sa tvári že tam nieje.
12:25-- Eduard: Jáj Palino, rovnako ako nedokážem riešiť predčasný prechod žien do klimaktéria, nepomôžem ti ani v tomto. Blbá chrobač ale áno. Už sa sťahuje zvonka dnu a dom je plný spiderov.
22:22-- PotPalo: Blbá chrobač! Zase ten starý chrobák: keď sa prihlásim na boombox.sk (bez www, úvodná stránka) a kliknem na odkaz ktorý je s www na začiatku (áno, sú tu pomiešané časti stránky s a bez www), tak tam nie som prihlásený. A zrejme to funguje aj naopak. Preto som bol prihlásený kedysi dvakrát, páč to chcelo prihlásenie znova. Nejako to má rozdvojenú osobnosť, tento systém. Nech žije hmyz! :P
22:13-- PotPalo: Nič! Zabalené v troch červených krabiciach so striebornými hviezdičkami. Alebo pokiaľ predsa niečo, tak by som chcel svetový mier. Alebo aspoň svätý pokoj. :D
14:17-- Eduard: Palo zase rýpeš na moje najcitlivejšie miesta? :-) Ja mám problém s vianočnými darčekmi všeobecne a nieto ešte na boombox! Ozaj, čo chceš na vianoce pod stromček? O.O
13:16-- PotPalo: Ahóóój. Nech sa už niečo deje. Alebo sa čaká a bude to ako Vianočný darček? :D
6:31-- Eduard: Nazdar Maťo, ty telepat!!! Ešte ťa nedoštípali nadobro komáre? To som rád že si sa ozval, minulý týždeň som na teba myslel že ako sa asi máš. Super!
6:10-- yokohamaba: pozdravujem Eda a oznamujem,že žijem:-)
18:24-- Eduard: No, a to už ja nevyrábam, vôbec nič... Načo platím doménu a web? O.O

Iba registrovaní používatelia môžu prispievať do chatu, Zaregistruj sa alebo Prihlás

Fórum

Posledný príspevok
BOOMBOXY

Stereofónne rádiomagnetofóny rôznych kvalitatívnych a rozmerových tried
VINTAGE KOMPONENTY

Stereofónna komponentná elektronika, kde patria samostatné zosilňovače, tunery, rádioprijímače (receivre), timer-y atď.
TESLA a iné klenoty socializmu

Aj keď výrobky z RVHP neboli práve najkvalitnejšie spracované, patrí im malý kútik. Týmto smerom sa ďalej uberať nebudem, v podstate redukujem zbierku a nechám si iba najobľúbenejšie exponáty.
PRIPRAVUJE SA

Mnoho exponátov ešte čaká na skrášlenie a sfunkčnenie.
Skoro kompletný výpis čakateľov si môžete pozrieť tu. (len pre registrovaných návštevníkov)

KAZETOVÉ DECKY

Stereofónne komerčné, prípadne štúdiové kazetové magnetofóny komponentného typu
INÁ VINTAGE ELEKTRONIKA

V tejto sekcii sú umiestnené všetky ostatné exponáty zo zbierky, ktoré sú do ostatných kategórií pre svoju rôznorodosť ťažko zaraditeľné
SONY ES SERIES COLLECTION

Špeciálna sekcia na prezentáciu spotrebnej elektroniky radu SONY ES.
Na tému čo je SONY Esprit a čo je SONY ES sa dodnes vedú na svete búrlivé polemiky. Ako to vidím ja a čo mám z týchto vecí doma, si môžete prečítať v tejto kategórii.
OPUSTILI MA

Zberateľstvo nie je o tom, že si naplánujem čo budem doma mať. Niekedy človek zistí, že je toho viac ako vedia poňať priestory a vtedy prichádza k najhoršiemu: Triedeniu a vyraďovaniu. Mašinky, ktoré ma opustili sú v tejto sekcii. (len pre registrovaných)
Späť na chat
1 2 3
28-9 7:31:07 Eduard Palo ty máš aké rébusy? Tú horalku, to by som pochopil, farári dávajú občas aj Fidorku, ale tých 7€?...
27-9 18:23:20 PotPalo Jaj, a zabudol som na ďalší tip: 7 € + horalka?
27-9 18:21:51 PotPalo Tak v KIA som nebol, a ten bazár, no, asi ako nejaké promile z interu. Šatičky, obrusy a tak. Škoda času, asi 15 stolov, to je tak pre mestské paničky, nie pre nás.
26-9 6:27:08 Eduard Jáááááj, tak otvorený deň KIA!!! A na Obchodnú sa nedá ísť autom, to vieš, tam ja nejdem. Aj keď na tom mojom teliatku by sa dalo.
24-9 11:01:19 PotPalo Sobota. YE! Deň otvorených dverí v KIA Motors na Panónskej, a bazár v Levanduľovom dvore na Obchodnej 66.
24-9 5:18:11 Schwarz14 že tú mechaniku z toho starého Condora beriem a kľudne aj celý Condor ak je to možné.Pošlite mi to prosím Vás,adresu vám dám do e-mailu.Ďakujem
24-9 5:16:38 Schwarz14 Zdravím,všetci!!!Chcel by som odkázať Štefanovi,že:Áno tú mechaniku y
24-9 5:03:59 Eduard Palino!!! Včera bol piatok!!! A ja som na teba nieže zabudol, ale nedostal som sa k tebe. Bol si odo mňa príliš ďaleko! Neviaž sa, odviaž sa! v Modre a v Dúbravke sú hody. Určite trhneš rýchlostný rekord Dúbravka - Petržalka na bicykli po požití pančovaného burčiaku!
23-9 23:20:02 Štefan Neuhádol si Palo cena pod 10€,treba hádať dalej. ;)
23-9 20:50:39 PotPalo Vidím, že to tu ešte žije. Môj tip na súťažnú otázku: 10 €. Ak som sa trafil, čo som vyhral? :D
22-9 8:47:48 Schwarz14 Zdravím Štefan :-) Za koľko by ste mi dali celý ten starý Condor??Lebo mám doma jeden Condor ešte(no vlastne len skriňu a potreboval by som ho skompletizovať,tak by sa mi zišiel od Vás celý ten Condor.Dalo by sa??Ďakujem veľmi pekne :D
21-9 22:20:22 Štefan Maťo.mail som ti poslal,mám chorú ženu,aj dcéru tak ak sa rozhodneš pošlem ti to ale neskôr za poštovné,ešte sa musím starať o psíka,a chodiť do práce tak mám toho až po krk,aby nebolo dosť problémov tak som stratil klúče,auto sa dodrbalo,známa sa na mňa nasrala,asi na vždy,ale jebem nato. :)
21-9 12:41:08 Schwarz14 Zdravím,Štefan.To,že mechanika nemukne,tak to je určite v háji riadiaci čip mechaniky zvaný UL1901,to,že nemukne,nevadí,pošli mi aspoň budem mať zábavku na budúci voľný týždeň.Pošli mi fotku mechaniky,môj e-mail je slimak.martin3@gmail.com.Ďakujem
21-9 9:28:11 Eduard Zdravím všetkých po dlhšej dobe, Maťo, Ftefan... Mám pre vás všetkých novinku! PRIVÍTAJME NOVÉHO BOOMBOXERA !!! Vlasto z Martina!!! «Klikni sem na otvorenie odkazu»
20-9 21:10:01 Štefan Zdravím všetkých.Condor kde ťa ludia berú.Zohnal som ho za velmi nízku cenu,vizuálne vyzerá spredu dobre,zvrchu špinavý od položeních pohárov,neviem od čoho,káva,čaj.Mechanika funguje-gumičky vyťahané,rádio ide,ľavý kanál nie asi koncák,neviem,neotváral som ho ešte.Kto uhádne cenu,má u mňa ako sa vraví bezvyznamné.plus.Poznámka rád by som dal Maťovy mechaniku z logikou s toho starého Condora,ale tá ani nemukne,to by mu nepomohlo.
14-9 16:05:19 Schwarz14 Zdravím všetkých čo sú online prítomní tu na boombox.sk. súrne zháňam kazetovú mechaniku do Condora s FUNKČNOU elektronikou ovládania alebo aspoň FUNKČNÚ logiku ovládania kazeťáku Condora.Ak by niekto mal tak mu veľmi pekne ďakujem :)
24-7 8:59:19 Schwarz14 Tak dobre skúsim to prestreknúť olejom na šijace stroje vraj to by malo pomôcť
23-7 22:46:55 Eduard Maťo, WD používaj čo najmenej. On uvoľňuje, ale nemaže, naopak vysušuje! Dobre, maže, ale iba chvíľu. A to že to už nejde je Condor. To je ako stará škodovka. Ja som tie kšunty už dávno vzdal. To bolo ako stará škodovka. Neexistovalo, aby som do toho každé dva týždne nešiel skrutkovačom a niečo sa tam vždy nepokazilo. Prajem veľa trpezlivosti!
23-7 8:57:59 Schwarz14 Ma porazí z toho už!!!Tak pekne ten Condor šiel ale po vložení kazety a stlačení play to chvílu šlo a potom sa to stoplo.Zistil som že je vadný motor.Mám ešte dva v zásobe takže zbehnem pre nový motor,trafopájku,cín a odsávačku motorček naolejujem streknem WD 40 trochu prerobím elektroniku toho motorčeka a hádam to pôjde.Ak nie tak to skúsim prerobíť na optický autostop podľa Amatérskeho rádia 1992
21-7 15:57:41 Eduard Ahoj Maťo prišiel, videl som. A čo ďalej?
20-7 16:14:35 Schwarz14 Ahoj Edo :-) Poslal som ti mail s fotkami Condora a že je už komplet funkčný.Prišiel ti nejaký mail??
20-7 9:40:56 Eduard Ja ťa zaradím, ale treba splniť podmienky. Prečítaj si text, ktorý je tam.
19-7 5:50:47 Schwarz14 Kľudne ma môžeš zaradiť medzi boomboxerov,nemám s tým žiaden problém :-)
17-7 20:34:05 Eduard Čau Maťo, ja si myslím, že počkáme na mechaniku, potom mi pošleš fotky. A môžem ťa zaradiť medzi boomboxerov - «Klikni sem na otvorenie odkazu»
17-7 7:09:52 Schwarz14 Ahoj Edo!!Síce to nie je ešte kompletné(chýba tam mgf mechanika) ale môžem to teda vytasiť??Fotky ti pošlem na mail
16-7 19:28:11 Eduard Čau Maťo a všetci! Ja začnem niečo robiť najskôr na jeseň, tak koncom, alebo v polovici septembra. Neviem síce čo, ale už treba. Uvidíme. Krtek sa už posnažil, pekný soňák! Tak sa neondej a vytas ten svoj boombox! Nech tu na Slovensku aspoň niekto niečo robí a nie iba predáva sračkové boomboxy JVC za skoro 500€!
13-7 17:55:52 Schwarz14 Ahoj Edo že si sa aj ozval :-) Som ti ani nemal odvahu napísať mail lebo som bol furt zaneprázdnený totižto pripravujem jeden super mega extra boombox už mu veľa nechýba do finálnej podoby už to len vlastne dolaďujem
12-7 20:45:25 Eduard A ja už som myslel, že ten chat je pokazený a on nakoniec funguje! Super.
12-7 2:30:08 krtek Bezva.. aspoň někdo :)
11-7 8:29:34 Schwarz14 Ja mám ešte stále rád boomboxy :-) Teraz sa jeden MEGA exponát pripravuje-už tomu veľa nechýba
10-7 20:59:40 Štefan Sú dni kedy sa neoplati vstávať z postele,a keď človek vstane,tak sa to drbe jedná radosť. :(
8-7 18:47:50 krtek Dobře
7-7 6:09:01 Eduard Neviem, ale ja už asi moc nie, keď som pomaly pol roka nič neurobil. Krtek, neflákaj to aspoň ty! O.O
4-7 23:08:38 krtek Kdo má rád boomboxy?
20-3 10:12:41 Schwarz14 Ahoj Edo!!Síce je už asi neskoro,ale všetko naj k meninám hlavne nech sa ti darí pri renovácií ďalších boomboxov :P
18-3 23:16:40 Eduard Dobrú...
18-3 23:15:11 Eduard Ideme spať. Ja sa chcem ráno aj najesť. 6:20...
18-3 23:14:17 PotPalo Jáj, tvoje cenné megabajty. :) Ale však dnes 10 MB nič nieje.... Ale fakt už končím.
18-3 23:13:06 Eduard A už jeb na to dnes.
18-3 23:12:53 Eduard Tomu sa jhovorí pliesť z hovna Justina Biebera...
18-3 23:12:26 Eduard To tlačidlo DELETE je super!
18-3 23:11:18 PotPalo Veď to potom zistíme. A prečóóóó? :D
18-3 23:10:52 Eduard Dám na teba zablokovať všetky prichádzajúce prílohy!!!!
18-3 23:10:10 Eduard Neviem či sa mení čas.
18-3 23:09:11 PotPalo Čo zas nevieš? Ja tiež neviem. No A?
18-3 23:07:25 Eduard Neviem.
18-3 23:06:51 PotPalo Nestraš!
18-3 23:05:12 Eduard Počkaj, neni to zajtra???
18-3 23:02:08 PotPalo No hej, ale vraj sa bude teraz niekedy posúvať čas. A práve tým debilnejším SMERom. Takže budeme vstávať o hodinu skôr.
18-3 23:00:13 Eduard Uuuuuuž!
18-3 22:58:31 PotPalo Pozor! Za chvíľu bude zajtra! (!)
18-3 22:56:33 Eduard Ta ti taku dzignem, že odlétiš. Hentot mi tu nezavádzaj.
18-3 22:55:32 PotPalo ta ňe? :D
18-3 22:55:00 Eduard Fixkové kozy!
18-3 22:53:56 PotPalo Ja vstanem, mám atomový budík.
18-3 22:51:42 Eduard Tak zapíš. Počuj, my ráno nevstanene...
18-3 22:50:06 PotPalo Ja tu len tak, snažím si spomenúť na to heslo (stále nič). Skrutkovač ti poradím perfektný nezničiteľný, ale najprv musím pozrieť aká je to značka, teraz neviem, nezapísal som si to.
18-3 22:47:30 Eduard No len ma dojebávajte, hlavne ty Palo že? No povedz všetkým aké mám tupé skrutkovače! :P
18-3 22:46:44 Eduard Díkýýý Štefan! Zajtra sa vidíme... Palo ty tu čo robíš, šak sem nechodia nenormálni ľudia....
18-3 22:46:11 PotPalo On mal meniny?! Nesledujem, neviem, ale aj tak gratulujem. S dobrým skrutkovačom ide každý philips povoliť, aj keď ho niekto doje...
18-3 19:44:05 Štefan Zdravím Eda. A všetko najlepšie k meninám prajem. Philips sú aj tie blbé skrutky z križovým uchytením,ktoré niekedy nejdu vybrať,hlavne keď ich niekto blbo zatiahne,iným bitom, ako npr PZ1,zatiahne PH1.Ten AKAI je naozaj pecka. :)
18-3 5:58:14 Eduard Ešte stále žijem
16-3 19:25:55 krtek skrutka
13-3 3:04:33 krtek nikdo vole
1-3 23:06:26 krtek Kdo je Philips?
29-2 23:16:22 velus Philips je šílený !!!!
29-2 23:16:02 velus Mi se víc líbí ten philips. Prej jsme kdysi doma měli gramec na šelakové desky , ktery ty desky poustel jednu po druhé, jak mi říkala babička ...
29-2 4:35:25 Eduard Ten Akai je pecka. Tomu ja hovorím autoreverz! Ježišmária, koľko ja som sa natýral s mechanikami s tou prekliatou otočnou hlavou! Ovláda to väčšinou logika a mechanizmus tej hlavy je vyrobený tak jemne, že jeden blbý pohyb okolo mechaniky a celá súčiastka je v trapu. Ak keď to aj ovláda mechanika, je to zase iba na úkor jej stability.
Henten otočný systém je síce zložitý a náročný na priestor na prvý pohľad, ale tam keď sa dodrbe autoreverz, tak by som sa ešte tešil na opravu a nie hromžil.
28-2 20:44:30 PotPalo Toto ste už videli? «Klikni sem na otvorenie odkazu»
26-2 19:12:44 Eduard :)
26-2 19:11:39 PotPalo Brú
26-2 19:10:15 Eduard Výborne, spánok je dobrá voľba, dobrú noc!
26-2 19:09:29 PotPalo OK, idem debordelizovať alebo spať. Asi to druhé.
26-2 19:08:48 Eduard Idem to tu ja povypínať všetko, zajtra mám náročný deň. Palo ozvem sa keby niečo.
26-2 19:08:33 PotPalo Veď ono ma napadne, až budem zaspávať, asi o 1:47
26-2 19:07:42 Eduard Tak, no, nejde o život...
26-2 19:06:17 PotPalo Ja som vedel že ho zabudnem, a už je to tu.
26-2 19:01:36 Eduard Jáj, to ide aj tak? No vidíš. Rozumiem. No to máš tak, my starší, konzervatívni jedinci...
26-2 19:00:08 PotPalo Šak kliknem na "Zabudol som heslo", napíšem svoj mail, pošle mi to kód, s ním si nastavím nové heslo. Ale nechcem. Tiež mám niekde jednoslovné heslá, ešte zo začiatkov čo som mal internet. Keby som ich zmenil, tak by som zabudol to nové. Keď 10 rokov používam nejaké heslo, ťažko je preorientovať sa na nové.
26-2 18:50:49 Eduard Zmeniť sa dá. Aj z tvojej strany a keď ho nevieš, tak ja ho v administrácii resetnem, vygeneruje sa nové, to ti pošlem a ty si ho znova zmeníš. Takto to je.
26-2 18:49:15 krtek dá se změnit?
26-2 18:49:13 Eduard Mám na výber? 1. AIWA, 2. MODELKA, 3. HŇUP
26-2 18:48:05 krtek Jsem se díval na to svý heslo a mám ho jednoslovný :| asi su mimino
26-2 18:44:38 Eduard :P
26-2 18:44:21 PotPalo To je mi novinka. To už dlho.
26-2 18:43:52 Eduard Starneš!
26-2 18:43:30 PotPalo Nemám, nevedu. Niečo super nepriestrelné som tam zadal. Asi až moc super.
26-2 18:35:12 Eduard Dokelu, však pozri správcu hesiel v prehiadači. Nemáš?
26-2 18:34:34 Eduard No nič, dal som logout a je tam iba jeden user. Klikol som naňho a som prihlásený, nikto iný tam nie je!
26-2 18:32:46 PotPalo Že aké dobré heslo som si dal?! Ani sám neviem. 20 pokusov na dnes stačilo, niečo si nechám aj na potom. :D
26-2 18:31:17 Eduard Myslím, že neobmedzene.
26-2 18:30:24 PotPalo Koľko mám pokusov pri zadávaní hesla na Boombox.sk? Aby som to nezablokoval...
26-2 18:30:09 Eduard Uvidíme, dovlečiem ho na stôl. Kde ho mám?...
26-2 18:28:12 PotPalo Asi bude nový štart.
26-2 18:28:06 PotPalo Automatika. I tak še dá. Ale môže sa hodiť, je to ako náhradné kľúče od zadného vchodu.
26-2 18:27:39 Eduard Ty kokso, týždeň som ho nemal zapnutý. Ešte sa zobudí?
26-2 18:27:02 Eduard Ja sa na ntb neprihlasujem
26-2 18:26:28 PotPalo No ale..... keď zabudneš prihlasovacie heslo..... Ctrl+Alt+Del v okne prihlásenia, manuálne napíšeš meno Administrátor a hento heslo. A si tam.
26-2 18:24:30 Eduard :-) ))))) Potrebujem ho? Veď som všetko nainštaloval čom som mal. Hmmm, no dobre. myslím, že nepýtalo ani raz!
26-2 18:23:19 PotPalo Ozaj, nedal som ti heslo k ntb admin pri inštalácii. Pripomeň mi.
26-2 18:21:56 Eduard hunatybobor
26-2 18:21:16 PotPalo NY-JÉÉÉÉÉÉÉÉ. To bolo niečo o dosť komplikovanejšie. Jednoslovné heslá sú pre miminá.
26-2 18:19:40 Eduard Klytoris?
26-2 18:18:54 PotPalo Napríklad takú WiFinu s WEP by som vedel hacknúť. :D Ale vlastné heslo je problém.
26-2 18:16:52 Eduard Najmladší! Šak si len teraz dokončil inžiniera!
26-2 18:15:46 PotPalo A ja som mladý... :P
26-2 18:15:19 Eduard Krtek je starý hacker!
26-2 18:11:54 PotPalo Ja by som rád to staré.... len si musím spomenúť. Bude sakra dobré, keď ho neviem ani ja. Fčil tu krtek nieje, ale na hlavnej stránke je ako online. Hmmm
26-2 18:10:59 Eduard Žeby: "zatraceněskurvenápráce" ?
26-2 18:10:29 Eduard No to neviem ani ja, ale môžem ti ho zrušiť a dáš si nové.
26-2 18:09:29 PotPalo Ale ja fakt neviem aké heslo som si dal. kua... :S :D
26-2 18:08:18 Eduard Krúžok mladých hackerov....
26-2 18:06:47 krtek :D
26-2 18:06:05 PotPalo Do pi.... chcel som sa prihlásiť druhý krát (hlavná stránka akoby mala nezávislé prihlasovanie), ale zabudol som aké mám heslo. :D
26-2 18:04:35 krtek co zkůšáš???
26-2 18:02:25 PotPalo Počkaj, niečo skúsim.
26-2 18:02:11 Eduard F5 !
26-2 18:02:00 Eduard Krtek sa prvý krát neodhlásil.
26-2 18:01:16 PotPalo Vidím krtka dvakrát, a ani som dnes ešte nepil. Čím to je?
26-2 17:59:31 krtek aha já jsem nad tou fotkou bádal co to má znamenat, tak teď je mi to jasný.. plíšek šroubek pojistka..
26-2 17:56:01 Eduard No keď bol Jožin z bažin, ani VHS neboli, ani 2000 ani BETA. Maximálne Super16
26-2 17:54:48 PotPalo Ja som to ešte nahrával na VHS, takže určite staručké.
26-2 17:53:06 Eduard Staručkej? To bývavalo na Nove, ale pre mňa je staručký Jožin z bažin!
26-2 17:51:59 PotPalo To je zo staručkej čundrcountry show, len tam to tuším malo inú melódiu.
26-2 17:49:30 Eduard Ty jak rýchlo dokážeš reagovať? Toto ani nepoznám. To je asi také to novodobejšie..
26-2 17:48:07 PotPalo «Klikni sem na otvorenie odkazu»
26-2 17:47:47 Eduard Ja ti dám! :D Význam číslo 2: ja ti dám! Zajtra ak všetko dobre u brata dopadne a z pojazdného auta sa naďalej stane pojazdné, tak pôjdem do Petržalky, možno aj na 2x a ja ti dám! Niečo mám pre teba. Ale žiadny bordel. Zmestí sa to do dvoch rúk. Jedno určite využiješ a druhá vec, sú to papiere, prinajhoršom vyhodíš. Alebo mi ich hodíš o hlavu.
26-2 17:44:18 PotPalo Potom pôjdem ja! Pôjdem (význam #2)
26-2 17:42:37 Eduard Ale figu, máš dosť vzácny čas cez víkend a nieto sa ešte patlať s hentou potvorou. Ona teraz zrie na povale a vieš ako je to s tou zatopenou lampou? Treba ju nechať odstáť... A potom pôjde.
26-2 17:41:19 PotPalo To je maličkosť, ale v práci sa to asi nedá robiť. :D Budem musieť urobiť doma trošku miesta na stole.
26-2 17:39:55 Eduard No vidíš, tak predsa len, Tak už sa dá aj pracovať. Super, kedy donesiem toho poistky vyrážajúceho Eumiga??? :P
26-2 17:38:43 Eduard Blbý zaisťovací šróbik! Je ho vidieť v stati kde opisujem kazetové dvierka. Omylom sa mi tam privtirkla fotka s takým posuvným plieškom. To je ono. V galérii je to fotka 2/3. Taká posuvná chujovinka. Ale nechávam ľudí v tom, že je to k dvierkam. Aj tak to nikto nepozná. A aj tak to nikto nečíta! O.O
26-2 17:36:30 PotPalo Už je super, už sa dá aj pracovať. Skoro.
26-2 17:35:53 PotPalo Teda šróbik. To sú mi veci, a ja som si predstavoval nejakú elektronickú vychytávku.
26-2 17:35:43 Eduard Tak si predstav, ako to tam vyzeralo pred mesiacom a pozri ako teraz. Lepšie nie? No tak vidíš, predsa len pokrok!
26-2 17:34:22 PotPalo Ani neviem. Achylovka sa mi pripomína, a dnes sme sťahovali nábytok. Trebalo by tu upratať (to už dlho).
26-2 17:32:36 Eduard Čau Palo, tešíš sa na víkend? KONEČNE SOBOTA!!! :D
26-2 17:30:05 Eduard Čau krtku, aj som uvažoval o tom, že napíšem, čo je to voltstopper, ale som si povedal, že koho by to už zaujímalo??? Voltstopper je zarážka, ktorá zabraňuje omylnému posuvu prepnutiu rozsahu na 127V. Skrátka povolením tej malej zaisťovacej skrutky môžeš posunúť ten prepínač na ľubovoľný rozsah. Akonáhle dotiahneš "voltstopper", teda tú skrutku, prepínačom nepohneš, pretože je tým pádom zaistený voltstopper.
26-2 17:27:39 PotPalo Žeby autostop pri slabej batérii?
26-2 15:53:00 krtek No Edo podíval jsem se na gůglu na ten tvůj Aimor a zaujala mě jedna věc: VOLT STOPPER
Co je tohle za zvíře? Takový neznám O.O
26-2 8:55:48 Eduard V žiadnom prípade nesmiete povedať, že ste zberateľ! Cena ide minimálne o 300% hore. Ľudia sú už takí. Ale samozrejme, nikto nikoho nepozná, ľudia majú zakorenené, že zberateľ = priekupník, šmelinár až na zopár jedincov, na ktorého ste akurát natrafili. Samozrejme, robil som chybu, že som šiel na ľudí úprimne, nemrzí ma to, pretože stále uznávam svoje zásady, ale ak niekomu ukážete web, že tak toto robím, okamžite sa v ňom prebudí inštinkt dravca a povie si, fíha, v tom je kopec peňazí, tak na to má, skúsim z toho vyťažiť maximum.
Poviem tu to, čo som doteraz držal, ale aj pred týždňom mi volal kamarát, tak ako mnoho ďalších známych pred tým, a pýtal sa ma, prečo toto všetko robím, prečo ukazujem ľuďom čo mám, ľudia sú svine, závidia a zmrdom čo šmelia na inzercii s kazeťákmi iba naháňam vodu na mlyn, lebo ľudia nabažení a nadržaní z návštevy z mojej stránky si túžia kúpiť niečo takéto. Mylný dojem je ten, že čo vystavujem aj predávam. Ľudia ma kontaktujú s tým, že čo stojí konkrétny exponát, že by ho kúpili a sú veľmi prekvapení, pri ponuke dosť vysokej sumy ich odmietam predať! Fotím svoje veci, robím recenzie, je to ako nákupná filozofia obyvateľstva. Najprv idú do kamenného obchodu, ošahajú si vec, pozrú fotky v ponúkanom katalógu a kúpia to potom na nete, lebo je to lacnejšie. Ja napíšem článok, porobím detailné fotky zvnútra, dám návod na opravu a iný zlíže smotanu, keď povie, to nič, to sa dá v pohode opraviť, henten to má na stránke, tam je podrobný popis, tam si to nájdete. Však to neni zlá cena, ak si to urobíte sám, ušetríte.
A áno, moji známi majú pravdu, mal by som sa na to vykašlať a tešiť sa z exponátov sám pre seba, lebo to pre seba robím. Nerobím to pre druhých. A tu je základná otázka. Pre koho to vlastne robím? A raz možno príde rozhodnutie, že celú stránku zatvorím a bude kompletne celá iba pre zaregistrovaných, mojich osobných známych, alebo si ju nechám iba ako cloud informácií pre osobnú potrebu. Nazvem to úplne priamou rečou jedného z mojich známych: "Načo robíš zo seba tajtrlíka? 100x vyhovieš, dobre, raz odmietneš, budeš aj tak kokot. Ser na to!" Jardo, nevravím, že nemáš pravdu, lebo je to tak. Ľudia mi liezli do riti, snažil som sa pomáhať, to čo si mohli nájsť na nete, chceli odo mňa, ale už keď toho bolo dosť, odmietol som a už bolo ticho a z druhej strany rieky sa mi donieslo, že som namyslený chuj a nechcem ani poradiť. A preto sa všetci takíto pojebte! Až si zavediem audiotexové číslo na online poradňu za 2,60€/min, môžete mi volať, rád sa s vami porozprávam. A že mi na stránku prestanú chodiť ľudia? Mne to nevadí, to nie je komerčná stránka, ale edukatívna, buďte radi, že vôbec niečo také je, pretože uznajte, takéto na Slovensku skrátka nič nie je, pretože by pre vec niekto niečo musel urobiť a nie iba pičovať a závidieť!!
25-2 23:01:29 Štefan Nie,trafená hus zagága keď do nej niekto hodí kameň,ale trafená z puškou tá už je ticho.Veľa krát som sa stretol z ľudmi čo nemajú vzťah k takím mašinám.a keď im človek ponúkne cenu,tak sa okúňajú a nakoniec sa nedá s nimi dohodnúť.Stretol som znamého chalana,ktorému na skrini v izbe stojí CONDOR,zapadá prachom,predaj ho aj tak ho nepoužívaš,a on že nie.Už vidím ako dopadne,raz sa naserie a vyhodí ho.Na Bazoši som našiel AIWU že ju dá zadarmo,tak som slušne mu napísal mail,nevolal som mu,bolo už dosť neskoro,ráno som mu zavolal.Povedal mi že je o ňu záujem,ale kto prvý poslal mail,ten ju dostane,aby to bolo spravodlivé,voči ostatným.Vyhral som.Slušný pán,tak som bol pre ňu,a povedal mi že má ešte väčšiu AIWU,neviem číslo len že za nejaké € by ju dal.Cenu neviem,má mi poslať mail,aj foto tak uvidíme.Takých ľudí je málo čo sa s vami bavia korektne. :)
25-2 12:07:12 Eduard Štefan, mám to brať tak, že trafená hus zagága?
23-2 22:02:56 Štefan Zdravím Eda.Tiež som poslal Krtkovi HITACHI,za tie valčeky,ale som ho dopredu upozornil že je od maľovky,naštastie nie od syntetickej.Tak som ho zachránil,len som nezachránil GRUNDIG,ktorý mali na stavbe,keď som prvý krát došiel,tak bol len od maľovky,druhý krát už zlomená anténa,a skoro ma jeblo už aj rúčka.Tak som ho dostal na náhradne diely.Dať ho do pôvodného stavu,nemožné,jedine keby niekto mal pokazený vrak ale slušný obal(snívajte s nami)tak som si ho nechal na počúvanie na stavbe.Zaujímave že hraje slušne a príjemne v rámci výkonu koncáku.Tak ma napadlo čo tí japonci ktorí mali v tej dobe dobré koncové zosilovače,nevedeli vyrobiť poriadne reproduktory do Boomboxov.Raz dávno keď sme boli v Rakúsku v obchode z elektronikou,tak som tam zazrel veľké bedne,názov si už nepamätám,ale čo viem isto basáky boli Tesla,no výrobca firma nemecká.Keď tak pozriem zdialky na ten AIMORE,tak mi pripomína film číslo 5 žije to ho robota. :)
23-2 11:19:44 Eduard Zdravím Ftefan. Hádajte aký mám koberec pri stole? Porádný chlpatý a veľakrát sa stalo, že sa tam tak zaryla nejaká podložka, že som až chemlónové štetiny trhal.
Však viete aké mám skúsenosti s remeselníkmi. A jasné, že keby prišli, tak vysťahujem všetky boomboxy radšej do Senca, aby sa náhodou nezašpinili. Ale hentento musel vytrvalo makať na nejakej stavbe. Chudáčik.
22-2 18:00:13 Štefan Zdravím Eda aj ostatných členov.Veľmi dobrý článok o tom AIMORE.Tiež ma zaujalo stať o dverkach na Aimore,hlavne (pružná zaistovacia podložka)-segerka E-CLIPS,ľudovo povedané segerka,ale o to nejde.Keď vám vyskočí v magiči tak vytriasť ju von,aby neurobila skrat,sviňa malá,to je horor,a nedaj bože do chlpatého koberca,tak to je prúser.Keď mám nejaký črep tak všetky segerky pekne do malej krabice,a ostatné do šrotu.Zaujimavé že skoro každý výrobca dával elektrolyty na výškače prečo?Stačí keď sa nahradia svitkovými kondenzátormy príslušnej kapacity-prevzaté z jedného fora,a reprák,prípadne bedna hraje lepšie(vyskúšane doma)kondík ak je vyschnutý tak neviem čo prenáša do vyškaču,aký kmitočet,keď je pomaly v skrate.Na záver,Maliarov a Murárov si do bytu nevolajte,tí vam narobia len bordel a zadrbú Boombox. :)
22-2 0:50:15 velus tsiegl zavinutec seznam BODKA cz
22-2 0:49:30 velus velus: 602 712 848 - mel jsem jeden zmeskany hover ze slovenska, ale mam mobilni cislo od zamestnavatele manzelky a tam zahranici a premiove cisla zakazane ,,,
21-2 18:50:53 Eduard Velus, skúste sa nejako nakontaktovať. Maťo do CZ musíš dať aj medzinárodnú predvoľbu na telefón.
21-2 18:50:14 Eduard Maťo, pozeral som nastavenie chatu, tu nič nie je pošahané okrem histórie. Je ale možné, že proste tu ľudia odpovedajú neskôr. Ja som tu používal chat a absolútne bez problémov a ide to aj teraz.
21-2 6:50:44 Schwarz14 Teda žiadna odpoveď
21-2 6:50:26 Schwarz14 Zdravím Na Velusové čiíslo 602 712 848 sa nedá dovolať ohľadom toho Sharpu GF-9696.Nemáte niekto naňho e-mail??Ďakujem ;)
20-2 16:14:28 krtek Bezva dík!
RFT existuje, ale je 15km daleko, takže to znamená co? Prodáš/neprodáš?
20-2 7:38:23 Eduard To Krtek: Históriu som nastavil tak, aby prvá podstrana ukazovala posledných 250 záznamov. To by malo stačiť. Ak nie, tož to přikupime!
20-2 7:33:24 Eduard Nebyť teba, ani nezistím, že to blbne. Pozriem sa na to, prvá strana funguje, ale ostatné podstrany nie. Zaujímavé...
20-2 0:15:10 krtek Nefunguje mi historie, takže nevim jestli mi někdo odepsal, nebo na mě serete ;)
19-2 23:14:06 velus hm, dam tam teplomer.
19-2 23:00:55 velus AHA ! TAK SE MEJ !
19-2 23:00:47 Eduard Rozhodne nad nulou. A vlhko v žiadnom prípade. Ak je pivnica relatívne suchá, že ti tam nerastie mach, tak radšej to, ale neviem. Ja som v živote videl iba jednu suchú pivnicu.
19-2 22:59:48 Eduard Idem spať, čau. Keď budeš mať čas, odpíš na mail.
19-2 22:59:29 velus NO , JA BYCH SE ZEPTAL KOLIK MINIMALNE MUSI MIT TEPLOTU MISTNOST, KTERA BY MELA SKLADOVAT RMGF ,ABY TO PRISTROJE PREZILY ? MAM NEKTERE NA PUDE, NEBO JE LEPSI SKLEP ,
19-2 22:57:25 Eduard A to som si myslel, že ten PHILIPS bude hrať pekne.
19-2 22:55:57 velus TOHLE HRAJE JAKO PONOCNÝ UŽ Z VYROBY ,SI MYSLIM, «Klikni sem na otvorenie odkazu»
19-2 22:55:03 velus A TU JE KOMBINOVANÝ PRISTROJ : TABLETOKAZETOFON : K NEMU MAM HOUPACI KRESLO NA VENEK ZA 500 ZE ZASTAVARNY. /JENOM KDYBY TI SOUSEDI FURT NEPRAOVALI A BYLO TICHO NA MUZIKU «Klikni sem na otvorenie odkazu» :) :) :) :) :) PANASONIC /TEDA TEN MUJ KUS JE OD JEDNOHO OPILCE, KTERY S NIM PRISEL DO HOSPODY ABY HO PRODAL A MEL NA CHLAST/ DAL HO ZA 250 KČ. HRAJE SILNĚ NEMRČÍ, PORADNÉ KNOFLIKY , NA KAZETU , /TEN MUJ MA NECELOU ANTENU CHYBÍ TAK 2-3 DILKY. JINAK HRAJ JAKO NOVEJ. A MYSLEL JSEM , ŽE TENTO TYP JE VZACNY ,NASEL JSEM NA NETU JEN JEDNU FOTKU KDESI V RUSKU ...
19-2 22:50:41 Eduard Fakt je tak dobrý? Mňa neoslovil, už som ho mohol mať aj 3x.
19-2 22:49:50 velus «Klikni sem na otvorenie odkazu»
19-2 22:49:45 velus VPŘEDU MUJ NEJSPOLEHLIVEJSI STROJ ! ZA NIM SE SNAŽÍ VYPÍNAT GF-9696
19-2 22:48:24 velus TADY SE TOHO U NAS VALÍ,ALE VŠEHO DO ČASU : NA JAŘE CO NEPRODÁM, PUJDE TO DO POPELNICE : «Klikni sem na otvorenie odkazu» , MOJE TŘI ŽENY MĚ VYHODÍ I S TÍM / TEN grundas STOJI VEDLE NÍ /
19-2 22:47:40 Eduard Chudák Grunďas, ako je privalený tou 4100-vkou!
19-2 22:46:00 velus «Klikni sem na otvorenie odkazu» TA PISTOLKU U MĚ ZAPOMNEL JEDEN NAVSTEVNIK .....
19-2 22:44:44 Eduard Ta Beretta je boží!
19-2 22:43:51 velus a tu je opravdu "REPREZENTATIVNÍ" POHLED NA EXPONATY :) :) :) :) :) «Klikni sem na otvorenie odkazu»
19-2 22:42:44 velus a jeden zapomenuty chudacek : «Klikni sem na otvorenie odkazu»
19-2 22:42:05 velus a tu taky : «Klikni sem na otvorenie odkazu»
19-2 22:41:42 velus jeste nejake chlubeni cizim perim : «Klikni sem na otvorenie odkazu»
19-2 22:40:29 velus nemam ho vyfocený jako modelku ,tak jak o svém best of exemplari pise KRTEK :)
19-2 22:40:06 Eduard Na jáááá! Už je to tady!!!
19-2 22:39:50 Eduard :D
19-2 22:39:42 velus nijak moc kvalitni foto
19-2 22:39:11 velus já napsal jinou domenu .... narodní ..... no jsem nepozorny nacionalni čehun ....
19-2 22:38:09 Eduard Zapnúť telefón...
19-2 22:37:51 Eduard :D
19-2 22:37:31 Eduard Adresa je správna, ale ak si poslal 50MB súbor, tak sa nediv.
19-2 22:37:23 velus tak , uz jsem napravil svoji chybu v odesilani ..... ani se neptejte jakou .... :( :(
19-2 22:33:31 velus neco mimo : moje posledni koupe : «Klikni sem na otvorenie odkazu»
19-2 22:31:08 velus chyba 550 unrouteable adress
19-2 22:30:37 velus jo , vratilo se mi to ...
19-2 22:29:19 Eduard Zatiaľ nič, ale snáď to bude skôr ako Slovenskou poštou...
19-2 22:27:26 velus poslano ... z mobilu ...
19-2 22:26:01 velus jj
19-2 22:23:03 Eduard Easy: eduard@boombox.sk . Jednoduché nie?
19-2 22:21:56 velus muzes mi napsat nejaky svuj mail ??
19-2 22:21:04 velus tímto tchán "odposlouchával" provoz v eteru na trase bratislava - praha , a to jsem teda fakt slysel ... vysilacku nemel ...
19-2 22:20:22 Eduard PU-160? Také aj bolo? Inak, mohol by si mi hodiť link na tú GF-9696? Chcel by som vidieť v akom je stave.
19-2 22:18:57 velus bedny na fotkach jsou zahalene jako arabske ženy v burce ..... :) :) :)
19-2 22:18:21 velus ja ja , už me vyrovali pred berním urademm , je to sice dedictvi ,ale nebylo to sepsane .....
19-2 22:17:54 velus tady ty jedny bedny po tchánovi dostal jeho přítel po jeho smrti, byly typi appolito a urcite by se daly prodat aspon za 30 000. «Klikni sem na otvorenie odkazu»
19-2 22:16:51 Eduard A opatrne berňák má oči všade, daň z príjmu...
19-2 22:16:35 Eduard To si dopadol... Ale tak no, chvíľu to bude stáť za to. Aby ti z toho niečo aj zostalo.
19-2 22:15:24 velus moje tři ženy : žena ,tchyně a švagrová by věci po tchánovi viděly nejraději bleskem v popelnici .......
19-2 22:14:01 velus taky u mě byl pán z Nitry a nakoupil za 12000 korun / bylo to mezi svátky a tak přezdívám "JEŽÍŠEK" , TO BYL REKORD !!! MUSELI JSME ještě do bankomatu , nestačili mu peníze .... ;) 2 hodiny se v mrazu probíral v šopě krámama ... a á nesměl pozvat ani na čaj, neboť mám od manželky přísný zákaz ...... vodit cizí lidi do bytu ........
19-2 22:02:07 Eduard Mazec!
19-2 22:00:21 velus DNES ZA MNOU Z bRATISLAVY PRIJEL PAN NAKUPOVAT ELEKTRONKY , ZA 20 KUSU ZAPLATIL 2500 KORUN A BYL SPOKOJEN, JA TEZ ... :)
19-2 21:58:22 velus TADY JE MOC VERZÍ : «Klikni sem na otvorenie odkazu»
19-2 21:57:47 velus A TEHDY BYLY KURSY PEVNÉ :)
19-2 21:57:11 velus JA TAM CESTOVAL
19-2 21:57:02 velus JA JO : 3 KU 1
19-2 21:55:10 Eduard Kurz si už nepamätám.
19-2 21:54:31 velus 3000 OPRAVA !!!
19-2 21:54:24 velus to je 300 nasich tehdy ...
19-2 21:54:03 velus No podle me klidne mohl stát 1000 marek vychodnich
19-2 21:53:26 Eduard Som mal čierny. Ako, vyzeralo to pekne, ale jedného krásneho rána som si povedal, že nemusím mať všetko.
19-2 21:53:11 velus nema je ted u sebe , bydlim od nich 15 km jinde ... od tech radií ...
19-2 21:52:42 Eduard Akurát že tam dali idiotskú cenu. To nestálo 1.100 DM (prípadne DEM) Východonemecká Marka sa označovala iba M. To už by bolo aby to stálo 1.100 DEM!!!
19-2 21:52:32 velus rft mam jeden cerny a jeden stribrny
19-2 21:52:10 velus AHA , tak tak je to s temi typy RFT !!
19-2 21:51:49 velus no my jsme tež / ja a kamos mechanik, chteli u meho sharp gf-9696 , oprsvit mechaniku ... no taky byl ten valecek mrtvy. ale nedali jsme to uz dohromady , par soucaste nam zbylo .. neudelali jsme dost fotek a ubehlo mezi rozmontovanim a smontovaním dost casu/
19-2 21:49:46 Eduard 4100 má iba OIRT a 4200 aj CCIR.
19-2 21:49:36 velus exustuje urcite i se zapadni ..
19-2 21:49:18 Eduard Ja som mal 4100-vku.
19-2 21:49:12 velus RFT R4200 je v odkazu , a myslim, že takové mám doma. Ale jestli se v nejake podrobnosti liší od obrazku, tak to nevím ...
19-2 21:48:38 Eduard Inak hentoho křápu som sa radšej zbavil. Ono to nešlo vôbec rozobrať! A aj tak, mal iba východnú normu.
19-2 21:48:07 velus to krtek : tady je odkaz do muzea : «Klikni sem na otvorenie odkazu»
19-2 21:47:35 velus JJ, přesně tak.
19-2 21:45:45 Eduard V prípade, že ti zhoria posteľné periny môžeš tie kozy použiť na dva účely. Na jednu položíš hlavu a druhou sa prikryješ!
19-2 21:43:32 velus TAK to jsou matky hipisačky na velletu do mládí .... v postupimi jsem neby, ale ve vychodím Berlíně jo, a ještě jsem viděl ZEĎ ...
19-2 16:54:12 krtek «Klikni sem na otvorenie odkazu»
19-2 16:51:21 krtek A existuje RFT R4200?
18-2 22:31:16 velus velus : moje cislo je 602 712 848
18-2 15:17:18 Schwarz14 Nie je náhodou nejaký e-mail na velusa??Díky moc
18-2 15:06:10 Schwarz14 Ahoj Edo :D áno navnadil som sa nedalo mi to kuknúť,čo tam má velus za poklady a čo by sa mi s toho prípadne zišlo.Takže tak ;)
17-2 19:51:23 Eduard Maťo Schwarz, nebodaj si sa navnadil!
17-2 18:00:25 Schwarz14 AAAch!!Oprava!!Tá zložka sa volá rádia směs!!Prepáčte
17-2 17:56:50 Schwarz14 Zdravím Velus!!Pozeral som Vaše fotky a chcem sa spýtať.Existuje ešte rádio sharp gf-9696??Lebo aj to tam bolo v rádia mix či ako sa tá zložka volala.Ďakujem za odpoveď
13-2 22:11:08 velus No byly tam v jeho sbirce i vojenske pristroje a ty sly dobre na odbyt, a taky treba chladice 15 kilove z hliniku a pristroje TEsla apod.
13-2 21:59:00 yokohamaba Tak som moc rad ze sa Ti podarilo popasovat sa a 9696 je znova v luxuse:-) a hlavne ze ty mas usmevcek:-) moc pozdravujem.Martin
13-2 21:57:02 yokohamaba Ahoj Edko....
13-2 15:29:05 krtek Tak za šrotovou cenu bych to bral všechno :P
Nebo aspoň všechno co si říká radiomagnetofon..
13-2 13:50:26 velus možná jsem to sem už cpal, tak mě když tak omluvte, v padesáti letech mám naběh na Alzheimera .... :) . Tady vystavuju na prodej věci : «Klikni sem na otvorenie odkazu» , on toiž můj tchán zemřel a já mám za úkol prodat věci, které by šly do šrotu. A to přeci nejni možné, neboť tchán mi spravoval mé přístroje, /on to byl taky 1 důvod , proč se stal mým tchánem .... :-) / Tchně ,žena i švagrová tlačily na přistavení velkoobjemového kontejneru na odpad,ale já jsem bojoval o zachranu spousty věcí, no co budu vykladat , prodali jsem do šmelcu 0,7 tuny transformatorů / toroidy teď prodávám na aukro a bazoši. / toroidy jsem zachranil. No má uděláných 4 páry reprobeden za dost peněz jen v součástkách. Měřáky staré i nové, prostě bral ,co mu kdo donesl. Bylo to tak, že opravoval za dobré slovo, a fakt to uměl. řekl někdy kolik by stály nové součástky ,a dotyčný mu řekl, tak si to nechej .... /Pozn. knih jsem dali do šmelcu dětem do školy tak 0,5 tuny ...... no a na té adrese se můžete pokochat co vše měl, je to jen zlomek ,další je ve šmelcu a další ještě nevyfocené ... já teď nevím ,kdo dodělá jeho bedny o 5 reproduktorech vlevo i vpravo, skříně i repráky jsou k dispozici ,a matroš na vyhzbky zřejmě taky , .
13-2 13:37:55 velus co to je proboha za kazetak ???? To jsem celej žhavej to vědět ...
12-2 20:04:30 Eduard Dík za uznanie. Je to tak. Ticho nehrá ani jeden z nich, darmo majú loudness. Dnes som hral asi pol dňa CROWN CSC-970L. Detto, potichu viac šumel ako hral, ale keď som ho osolil, tak sa zobudil. Ale páni, dnes som mal na pitvaní jeden kazeťák. Nešiel, brumel, rádio - 0, a po dvoch dňoch konečne ožil a keď zaburácalo rádio, tak som skoro odpadol. GF-777, GF-9696, 9090.. a ostatní mu môžu vykať a skočiť pre pivo! Paráda. Konečne zvuk!!!
12-2 0:59:43 krtek Nejvíc fotogenickej exponát tvojí sbírky! Dobře odvedená práce na stroji i na webu, jako vždy. Mimochodem HA1393 má i Akai AJ-530 se stejným plechovým chladičem. Zvuk podle popisu taky sedí. Nejlíp hraje nahlas, na noční stolek se nehodí. ;)
5-2 19:59:11 Eduard Maťo, jeden ten čo mám akože porobený, na stránke, ten som vylízal pred pár rokmi, samozrejme určite nejde mechanika a ďalšie dva vraky, také, ani neviem prečo som ich chrtil. Asi z úchylky. Nie, chcel som si asi ich predajom kúpiť nové Porsche.
4-2 15:07:13 Schwarz14 Edo,aké tri Condory??Však keď som s tebou volal,si mi hovoril,že máš iba dva.Nebodaj zas jeden pribudol??.Ale nič to!!Náhodou by som aj mal jednu anténu podobných rozmerov,už len ju tam prispôsobiť nejááko :-)
1-2 22:38:42 Eduard Maťo, mám tri Condory a anténu iba jednu. Kto je na tom horšie? :-) )))
31-1 11:05:14 Schwarz14 Zdravím všetkých hlavne Eda.Chcel by som sa spýtať,či niekto(okrem Eda) nemáte anténu na Condora a taký káblik na pripojenie antény,tiež na Condora.Píšte mi ponuky na slimak.martin3@gmail.com.Ďakujem za odpoveď prípadne aj za tú anténu
29-1 17:05:28 Eduard Ta to dobré správy! Tak neh mu to ešte dĺho vydrži! To ma teší, keď sa predlhé hodiny starostlivosti o oživenie takto pekne odvďačia.
28-1 20:39:43 mikospy TRK8170K bavi ako len vladze :) este stale
25-1 18:26:50 Eduard Ahoj Maroš. Tá kamera už je dávno preč. Nie nadarmo je v sekcii Opustili ma, čo je podľa mňa dosť veľavravný názov. Dík, našiel som si aj mail, na ten ti odpoviem potom.
25-1 15:33:41 Sunshine.Boy «Klikni sem na otvorenie odkazu»
1 2 3
Späť na chat

'
Obsah zbierky

Zbierku som rozdelil do viac kategórií, pretože je ozaj nevhodné, aby medzi boomboxami oxidoval napríklad nejaký vreckový diktafón. Ale na druhej strane, je diskutabilné, či sú určité kúsky právom označené ako boomboxy. Takže aby som to nejak presnejšie definoval, za boombox považujem stereorádiomagnetofón, aj keď menšieho výkonu s charakteristickými črtami dizajnu 70. -  80.rokov. Kto chce ma chytí za slovo, ale o detailné hranie sa na slovíčka tu teraz nejde.


Elektronika v mojej zbierke sa delí do týchto kategórií:

Boomboxy - tu sa budú prezentovať rádiomagnetofóny zo 70. a 80. rokov vtedy zahraničnej výroby, takže japonské, nemecké atď.  Zámerne neuvádzam že československé, na tieto účely mám sekciu TESLA. 

Kazetové decky - v tejto kategórii sa nachádzajú kazetové magnetofóny, tzv. decky. Sú to zariadenia, ktoré nemajú výkonový zosilňovač a bývajú súčasťou komponentných zostáv. Tieto prístroje sa vyznačovali kvalitnejším prevedením, vyšším komfortom obsluhy a bohatšou "základnou výbavou".

Vintage komponenty - okrem kazetových deckov mám v zbierke aj iné stariny ako sú napríklad stereofónne receivre, po našom povedané rozhlasové prijímače s výkonovým zosilňovačom. K nim už stačí iba pripojiť reprosústavy a zvuk má voľný priebeh. Potom sú to ešte tunery, to sú zase zariadenia, ktoré majú v sebe iba "rádiovú" časť bez výkonového zosilňovača. Tu je potrebné k týmto zariadeniam pripojiť do cesty ešte výkonový zosilňovač, prípadne pred koncový zosilňovač ešte predzosilňovač.

Iná vintage elektronika - na tejto kope bude všetko ostatné. Veže, malé magnetofóny, skrátka všetko nezaraditeľné do vyššie uvedených sekcií.

TESLA - v tejto sekcii sú umiestnené produkty, ktoré vyrábala bývalá československá továreň na spotrebnú elektroniku. Dávala prácu mnohým ľuďom a aj toto je jeden z ďalších fenoménov danej doby - právo a zároveň aj povinnosť pracovať a tým sa podieľať na hospodárskom výsledku Československej socialistickej republiky. Exponáty sa nedelia na boomboxy, diktafóny, veže... všetko je pokope a prezentujem ich ako výsledok vývoja, výroby a úsilia vtedajšieho zriadenia byť sebestačným aj v tejto sfére.  

SONY ES series collection - ako druhú posluchovú zostavu mám doma poskladanú zostavu SONY z komponentov prémiovej rady ES (zosilňovač, tuner, CD, DAT, Mini Disc, Tape deck, Gramo). Nie Esprit. Takýto pojem na tejto zostave nenájdete nikde napísaný! Ale hifisti sa ním radi oháňajú. Ja nie som hifista...

Pripravuje sa - tak tu je prosím pekne moja tabuľa hanby. V tejto sekcii sú umiestnené (nie všetky) exponáty, ktoré už dlhodobo a hlavne márne na povale čakajú na to, aby sa zrepasovali, opravili, vyčistili a slávnostne umiestnili do zbierky. Žiaľ, nedisponujem podmienkami, v ktorých by som sa mohol pohodlne a hlavne súvisle venovať reštaurovaním zbieraných kúskov. Ostáva mi na to doba, keď sa vrátim z práce a víkendy. Lenže to už je večer a púšťať sa na noc do vážnejších súbojov so zubom času na týchto veciach býva väčšinou kontraproduktívne. Takže vecičky iba dúfajú potichu v skoré "mojevšimnutie".

Opustili ma - niekedy sa nezabúda ani na bývalé frajerky, tak tu budú mašinky, ktoré už nevlastním, ale nejakú chvíľu sa u mňa ohriali. Veď vravím že je to ako s bývalými frajerkami..

| + -